A.C.Ryan Playon!DVR – univerzální HD přehraváč s DVB-T

0

Představte si stolní přehrávač, který si poradí s většinou multimediálních formátů a navíc obsahuje dva DVB-T tunery pro současný záznam a příjem různých televizních stanic. Takový úkol by vyřešil počítač nebo třeba nový model PlayOn!DVR od A.C.Ryan. Poměrně neznámá nizozemská společnost prodává své výrobky i na našem trhu.

Přehrává, na co si jen vzpomenete. 

  • video: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP, MPEG-4 AVC, WMV9, VC-1 a RealVideo 8/9/10 (jen 720p)
  • zvuk: MP3, WMA, WAV, OGG, PCM, LPCM, LC-AAC- HE-AAC- COOK, RealAudio a FLAC
  • titulky srt, smi, ssa, idx/sub, sub, včetně středoevropských znaků
  • kontejnery: avi, mkv, ts, tp. trp. m2ts, mpg, mp4, mov, m4v, vob, iso, ifo, dat, wmv, asf, rm, rmvb, flv
  • obrázky: jpeg, bmp, gif, tif, png

Uvnitř se nachází pozice pro 3,5″ SATA disk (až 2 TB), na těle ještě najdete jeden eSATA a trojici USB, kterými můžete připojit externí zařízení. A.C.Ryan přehrává streamovaná multimediální data v síti, funguje sdílení NFS nebo Samba, stejně tak FTP a HTTP server. Dokonce umí stahovat i torrenty. Stomegabitovou síťovku můžete volitelně nahradit USB klíčenkou s bezdrátovou sítí Wi-Fi 802.11n. Uvnitř přístroje je 25mm ventilátor pro chlazení disku.

PlayOn!DVR, zdroj: A.C.Ryan

Na těle se nacházejí ještě další vstupy a výstupy. Na vstupu je dvojice konektorů pro anténu a kompozitní video (cinch) a dvojice cinch pro stereo zvuk. Výstupem je HDMI, kompozitní video a zvuk, komponentní obrazový výstup, koaxiální a optický zvukový výstup a dva anténní. Kromě tlačítek a displeje ještě naleznete čtečku karet (SD, SDHC, MMC, MS, MS Pro). Přes HDMI byste měli protlačit ven i HD formáty zvuku DTS-HD a Dolby TrueHD.

Záznam je možné plánovat ručně, přes EPG nebo vzdáleně přes internet/síť. Výrobce udává pouze záznam ve formátu MPEG-2 a zvuk MP2 stereo v různých kvalitách. Zřejmě tak nezachytává surový stream dat, ale video převádí. Takže HD vysílání v DVB-T asi uložit nelze.

Přístroj dosáhl rozměrů 227 × 165 × 60 mm a hmotnosti okolo 1,5 kg.

PlayOn!DVR stojí v základní verzi 229 eur (u nás asi 6000 Kč), koupit však můžete rovnou verzi s integrovaných diskem s kapacitou 500 GB (260 eur), 1 TB (299 eur) a 1,5 TB (349 eur). Stejná ceny platí i pro varianty s jedním analogovým tunerem místo digitálního.

Zdroj: A.C.Ryan

Ohodnoťte tento článek!