A-Data přispívá se svými DDR3 kity

0

S tri-channel kity aktuálních DDR3 pamětí se nám v poslední době doslova roztrhl pytel, o nástupu a znovuzrození retail kitů Aeneon společností Qimonda jsem již psal. Dnes je na čase si představit produkt z (u nás snad ještě více než kde jinde) oblíbené stáje A-Data, který má velice slušné parametry.

Vitesta DDR3 Triple kit

A-Data XPG DDR3-1800+ potěší opravdové milovníky vysokého výkonu. Jejich nominální frekvence je 1800 MHz při fantastickém časování CL8 (pro srovnání, nedávno zveřejněné moduly od společnosti Qimonda pracují na 1600 MHz při časování CL9), na což však naneštěstí potřebují vyšší napětí, než je standard organizace JEDEC (konkrétně k provozu na deklarovaných hodnotách potřebují alespoň 1,65 V). Jestli je to klad, nebo zápor, nechám na vás, Intel jako maximum u Core i7 uvádí právě oněch 1,65 V.

Zvláštností těchto modulů je inovovaný hliníkový rozvaděč tepla, který by měl pomoci dosáhnout přijatelných teplot i při případném přetaktování. Cena je prozatím neznámá, nicméně díky nadstandardním parametrům jistě nebude nijak zvlášť příznivá.

Zdroj: A-Data 

Ohodnoťte tento článek!