Abit bude vyrábět grafické karty

0

Není tomu tak dávno, co grafické karty tvořily součást nabídky Abitu. Nejdříve to byly GeForce i Radeony, pak se Abit s Nvidií rozhádal, nějakou dobu nabízel pouze karty s čipy ATi, až grafické karty pověsil na hřebík úplně. Nyní se tchajwanský výrobce chystá opět zasáhnout na poli grafických akcelerátorů.

K podobnému kroku se v nedávné době odhodlali i další výrobci základních desek, jmenovitě Foxconn a Elitegroup Computer Systems. Stejně jako oni, i Abit si vybral Nvidii jakožto výhradního dodavatele grafických čipů.

Zatím nejsou známy podrobnosti o kartách, které pod značkou Abitu snad již v horizontu několika měsíců nalezneme na pultech obchodů. Můžeme tedy pouze spekulovat, zdali Abit zapadne do šedého referenčního průměru, nebo se bude snažit zaujmout přetaktovanými edicemi a vlastními systémy chlazení. Takto se například podařilo rychle prorazit Zotacu, ačkoliv na počátku tuto značku nikdo neznal.

Abit kdysi také vyráběl základní desky a grafické karty ve speciálních edicích „Fatal1ty“. Celebrita, která jim propůjčila svoji přezdívku, ale momentálně spolupracuje s XFX, takže Abit a Fatal1ty zřejmě znovu pohromadě neuvidíme.

Zdroj: DigiTimes

Ohodnoťte tento článek!