Abit končí s motherboardy

0

Ještě na letošním Computexu vystavoval Abit nové základní desky, panoval optimismus ohledně čipsetu Intel P45 a vypadalo to, že spekulace o konci výroby motherboardů, které se objevily dříve, jsou liché. Nyní je tu opět zpráva, že Abit s deskami končí, a ačkoliv sama společnost to nepotvrdila, Hexus.net se odvolává na zdroje mezi asijskými distributory.

Abit podle zprávy bude plnit stávající objednávky, takže výroba pojede ještě do konce roku. Poté se Abit přeorientuje na jiné druhy produktů (malou nápovědou, jakým směrem se bude ubírat, může být právě naše reportáž z Computexu), ještě po tři roky se ale bude starat o reklamace základních desek.


Logo Abitu v dobách jeho největší slávy

Abit se zapsal do povědomí mnoha uživatelů jako výrobce drahých, leč kvalitních desek pro overclockery. Byl například prvním, kdo nabídl motherboard s nForce 4 s pasivním chlazením, zatímco i vyšší modely ostatních výrobců tehdy používaly větráčky. Také byl posledním, kdo osazoval čipsety VIA i do lepších desek, když ostatní nad tchajwanskou firmou zlomili hůl a odsoudili ji do low-endu. V roce 2006 byla firma na pokraji krachu a byla odkoupena firmou Universal Scientific International (USI). Znovuzrozená společnost Universal Abit ale vydávala desky se zpožděním oproti ostatním výrobcům, jejich kvalita byla kolísavá a nostalgie zákazníků podnik nezachránila.

Zdroj: Hexus.channel

Ohodnoťte tento článek!