Abit představuje I-G31

0

Značka Abit je v povědomí hardwarových nadšenců zapsána jako výrobce kvalitních high-endových desek. Bohužel, dnes je Abit spíše stínem své bývalé slávy a snaží se obsadit všechny segmenty trhu, včetně těch nejnižších. Právě tam je mířena nová základní deska I-G31, která používá severní můstek Intel G31 a jižní můstek ICH7.

Abit I-G31 je deska formátu mATX, s plošným spojem v tradiční oranžové barvě. Podporovány jsou procesory Intelu s FSB až 1333MHz, včetně nejnovějších 45nm Core 2. Do dvou DIMM slotů lze osadit paměťové moduly DDR2 s maximální frekvencí 800MHz.

Výbava motherboardu by se dala označit jako střídmá. Jižní můstek ICH7 poskytuje čtyři SATA porty a jeden IDE port, na zadním panelu najdeme čtyři USB porty a jeden síťový port RJ-45. Abit osadil desku šestikanálovým zvukovým kodekem a opatřil jej kromě jediného výstupního 3,5mm jacku také optickým a koaxiálním S/PDIF výstupem. Integrovaný grafický akcelerátor GMA 3100 může posílat obraz pouze přes D-Sub konektor.

Své využití najde I-G31 v levných kancelářských PC nebo v domácích serverech. Použitý severní můstek ji bohužel diskvalifikuje pro použití v HTPC, kde by bylo nutno dokoupit samostatný grafický akcelerátor.

Zdroj: Universal Abit

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Xonar DX se chlubí několika technologiemi od Dolby Laboratories. Oproti DX2 ale chybí DTS.“
    Myslím si, že na rozdíl od údaje uvedeném na závěr článku Xonar DX DTS podporuje, viz poslední řádek tabulky se specifikacemi a další informace na netu.
    Zvukuvě je DX pod úrovní D2X, viz použité převodníky, údaje v tabulce to jenom potvrzují. Moc se od standartní Creative X-Fi neliší, snad kvalita driverů Asusu bude stále na vyšší úrovni než Creative (stabilita) a tudiž se koupě vyplatí.
    Zajímavý je další novinka Asusu na poli zvukových karet v úrovni nad D2X a to typ označený Xonar AV1, který je osazený HDMI a přídavným panelem s dalšími I/O (bohužel to vypadá, že ne symetrickými).