Acer a Asus chystají na třetí kvartál nové netbooky s Atomy Cedar Trail-M

0

Ačkoliv netbooky, tedy miniaturní, velmi levné a nepříliš výkoné notebooky s úhlopříčkami okolo 10″, ztrácí na popularitě a rozhodně nejsou rozšířené jako před pár lety, minimálně Acer a Asus s nimi hodlají pokračovat i do budoucna. Podle zpráv ze serveru DigiTimes obě firmy chystají ve druhé polovině roku uvedení nových modelů s procesory Intel Atom architektury Cedar Trail-M.

Netbooky od Asusu s novým designem Flare

Netbooky s touto výbavou na trhu již jsou, zrovna nedávno jsme vám přinesli recenzi povedeného Aceru Aspire One D270. Ve třetím kvartálu roku 2012 by se pak měl dočkat nástupce stejné značky i konkurence od Asusu. Přesnější informace zatím neznáme, víme pouze, že budou (samozřejmě) osazeny procesory Atom N2600 či N2800 a vzhledem ke včerejší zprávě o pasivním chlazení netbooků se slabším a méně topícím N2600 je možné, že se objeví právě i pasivně chlazené a tím i téměř verze, které by pak byly ideální třeba na psaní poznámek ve školách.

 

Nově vydané netbooky by teoreticky mohly používat nový operační systém Microsoftu Windows 8; těžko však říci, zda to přinese něco navíc oproti současným Windows 7 Starter. Navíc pokud Microsoft nepřestane u počítačů se základní edicí Windows vyžadovat osazení pouze 1 GB RAM, nejvhodnějším systémem pro netbooky zůstanou buď Windows XP, případně různé distribuce GNU/Linuxu optimalizované z hlediska hardwarových nároků i uživatelského rozhraní. Na konečné hodnocení si však ještě minimálně čtvrt roku počkáme.

Zdroj: DigiTimes 

Ohodnoťte tento článek!