Acer AC700 (Chromebook) bude dostupný během července

0

Chromebook = netbook s operačním systémem Google Chrome OS se odkládá dále. Zatímco Samsung 5 Series se začne prodávat už brzy v Evropě, levnější Acer AC700, který dost možná zaujme více zájemců, se posouvá dále. Nyní je ale už zalistován na americkém e-shopu Amazon.com, kde o něm nacházíme další detaily a také cenu a informace o dostupnosti. Chromebook od Aceru se bude prodávat v přepočtu za 7500 Kč vč. DPH (350 USD) a Amazon slibuje dostupnost zhruba za tři týdny, tj. prostředek července/júla.

Acer AC700 bude poháněn procesorem Intel Atom N570, dvoujádrem na 1,66 GHz. Grafika je pochopitelně integrovaná (GMA 3150) a čip má k sobě 2 GB pamětí DDR3. Jako úložiště je tu 16GB flashová paměť, kterou můžete rozšířit paměťovou kartou SD (i SDXC) nebo MMC. Displej přístroje na úhlopříčce 11,6 “ nese rozlišení 1366 × 768 px.

Webkamera pořizuje snímky o rozlišení 1,3 Mpx, nechybí Wi-Fi a Bluetooth, na model s podporou 3G si ale ještě počkáme. Je tu klávesnice plnohodnotné velikosti, výstup HDMI a akumulátor pro dosažení až šesti hodin výdrže. To vše v hmotnosti 1340 g. Hardwarově za ty peníze nic moc, hlavním tahákem novinky je právě zbrusu nový OS od Googlu.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!