Acer AIO s multitouch ovládáním

0

Acer Aspire Z5610, počítač integrovaný v LCD monitoru, se v mnohém odlišuje od těch, které jsme vídali v poslední době. Především jeho 23″ Full HD obrazovka podporuje multidotykové ovládání (novinka Windows 7, který bude Acer k Z5610 dodávat) a v útrobách nenajdeme procesor Intel Atom ani jiný pomalý notebookový model.

O desce nepadlo jediné slovo, procesorem je dvoujádrový Pentium Dual Core E5300 (2,6 GHz, 2 MB KC cache) a operační paměť je zasoupena 4 GB DDR3. O grafiku se stará mobilní verze Radeonu HD 4750. V těle počítače (monitoru?) nalezneme i Wi-Fi síťovku 802.11 b/g/n, HD webkameru, mikrofon, stereo reproduktory, k úplnosti chybí snad jen Bluetooth. Data uložíte na, předpokládám 2,5″, 320 GB disk, DVD RW mechaniku nebo čtečku karet. Další komponenty připojíte k šestici USB nebo jednomu eSATA konektoru.

Je vcelku odvážné použít v útlém těle monitoru desktopový procesor (pokud se nejedná o šotka v tiskové zprávě), tolik vydávaného tepla na jednom místě může způsobovat problémy. Zadní stranu monitoru ale nevidíme, budeme tedy důvěřovat v chlazení Aceru. Stříbrný design s chromovanými prvky se podle mě povedl, oproti piano black provedení, které v poslední době u takových systémů vídáme, je to příjemná změna. Designově ladí i dodávaná bezdrátová myš s podsvícenou klávesnicí.

Kromě Windows 7 Home Premium bude na počítači nainstalován ještě balík multitouch software Aceru i Touch Pack Microsoftu. Několika prsty najednou tak bude možné ovládat některé hry, multimediální programy atd., než vás z toho začnou bolet ruce 🙂

Acer Aspire Z5610 se bude jako první prodávat v Americe za 899,99 dolarů, čeká se jen na oficiální vydání Windows 7.

Zdroj: Engadget, tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!