Acer Aspire 7750G: 17palců s čtyřjádrem a SSD (recenze)

0

Úvod, první dojmy, celkové zpracování

V kategorii sedmnáctipalcových strojů najdete notebooky od nějakých 11 tisíc korun až do sto tisíc. Na jedné straně cenového spektra stojí model Acer eMachines G640, který vybaven nijak zvlášť výkonným Celeronem, na druhém konci je pak Lenovo ThinkPad W710ds se dvěma displeji. Jedním z modelů, které se nachází v této dražší části spektra, pak stojí nový Acer Aspire 7750G, který postupně nahradí model 7745G. Změny v designu jsou jen kosmetické, novinka však dostala kompletně nová „střeva“ – Sandy Bridge.

Za dvacet i za třicet čtyři

V nabídce jsou celkem tři modely. Ten základní, který pořídíte už za dvacet tisíc, je vybaven základním procesorem Intel Core i5-2410M s frekvencí 2,3 GHz, 4 GB RAM a grafikou AMD Radeon 6650M. Druhý, prostřední, už má čtyřjádro Intel Core i7 2630QM s frekvencí 2 GHz, 6 GB RAM a lepší grafiku Radeon 6850M. Oba tyto modely mají stejně velký disk, 750 GB, bohužel jen s 5 400 otáčkami, což znamená relativně pomalé odezvy systému.

Toto řeší nejdražší model z nabídky, který stojí okolo 34 tisíc korun. Ten je totiž kromě 750GB disku vybaven také 120GB diskem SSD z dílny Intelu. Jde sice o starší X25-M, který je dnes již překonán novým modelem 320, a to zejména pokud jde o rychlost zápisu, stále je to ale lepší a (dražší) průměr. V praxi tak máte vyhrazen SSD pro systém a programy a klasický disk na data – a 750 GB je slušná porce úložného prostoru, kam snadno dostanete celou filmotéku, fotky i hudbu.

Stejně jako prostřední model má i tento čtyřjádrový procesor Core i7 2630QM, v současnosti nejvýkonnější model řady 26xx a jediný, který má v této řadě čtyři jádra, pokud nepočítám 2635QM, který se liší jen maximem frekvence grafiky. Rychlému procesoru a disku SSD sekunduje plných 8 GB RAM, což je skoro až zbytečné; i když by totiž systém z nedostatku paměti swapoval, na SSD to ani nepoznáte. Takovýto obnos paměti se hodí snad jen v případě, pokud často renderujete v 3D programech.

Jako běžný model

Vzhled notebooku na rozdíl od špičkové řady Ethos (mimochodem, po modelu Ethos 8950G, který jsme testovali nedávno, je 7750G nejdražším modelem Aceru) nijak nevybočuje z řady, kterou před rokem nastolil design modelů Aspire TimelineX. Povrch víka i celé okolí klávesnice je z šedého matného plastu, který je příjemně zvrásněný. Je to rozhodně lepší, než dřívější lesklé piano black, které bylo po několika minutách používání plné otisků prstů. Lesklý je na notebooku jen rámeček okolo displeje a malý proužek nad klávesnicí, mezi reproduktory a displejem. Zbytek notebooku tvoří pak klasický matný černý plast.

Poznámka: Na spodní straně si po levé straně všimněte výstupku, pod kterým se skrývá druhý disk. Je to poněkud méně vzhledné, na druhou stranu díky tomu můžete doplnit druhým diskem i levnější modely, které jím ve standardu nedisponují.

Barevné provedení Aspiru je velmi střídmé, voleny jsou jen decentní a nenápadné barvy, na rozdíl od 8950G, který je z velké části stříbrný. Ethos se liší i klávesnicí, která připomíná některé modely Sony Vaio nebo Apple. 7750G má oproti tomu klasickou klávesnici s tlačítky schovanými v úrovni okolního povrchu – stejnou klávesnici mají i nejlevnější modely. To ale není žádné negativum, klávesnice je skvělá a nelze jí nic vytknout, proto nevadí, že ji Acer osadil i do svého top modelu. Má standardní layout kláves, všechny funkce jsou dostupné i bez Fn.

Touchpad je oproti tomu mírné zklamání, jeho povrch je velmi hladký, což způsobuje problémy, je-li prst zpocený. Ten se pak zadrhává a ovládání není přesné. Taky bych si touchpad dokázal představit i o něco větší, když je k dispozici takový prostor. Tlačítko touchpadu je kolébkové, tj. je v jednom kuse a tím pádem není možné stisknout jeho levou a pravou část uprostřed. Na toto si stěžuji v podobných případech už odnepaměti a ani v tomto případě bohužel nemohu udělat výjimku. Zkrátka externí myška to jistí.

Acer Aspire 7750G
Cena 33 500 Kč vč. DPH (CZC.cz)
Zapůjčil Acer ČR, www.acer.cz
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i7-2630QM
Frekvence 2,0 GHz
Max. frekvence (turbo) 2,90 GHz
Operační paměť 8 GB
Pevný disk (velikost) 750 GB, 120 GB SSD
Pevný disk (rychlost) 5 400 ot./min.
Pevný disk (typ připojení) SATA
Velikost displeje 17,3″
Rozlišení displeje 1600 × 900
Grafická karta AMD Radeon HD 6850M
Grafická paměť 1 GB DDR3
Konektory, sloty
Výstupy na monitory VGA, HDMI
Porty (s výjimkou USB) sluchátka, mikrofon, ethernet
Počet portů USB 2.0 2
Počet portů USB 3.0 1
Čtečka paměťových karet SD/MMC
Rozměry, baterie
Rozměry (š×d×h) mm 414,8 × 34,6 × 275 mm
Hmotnost 3,3kg
Kapacita baterie  9 000 mAh
Software
Operační systém Windows 7 Home Premium 64 bit

Displej a porty

Postačí vám HD plus?

Téměř všechny 17,3″ modely mají jedno společné – rozlišení displeje. Zatímco patnáctky se nabízí s rozlišením 1 366 × 768 (HD ready), 1 920 × 1 080 bodů (full HD) a pár výjimek má také 1 600 × 900 bodů (HD+), sedmnáctky mají téměř výhradně rozlišení 1 600 × 900. Přitom full HD rozlišení, které nabízí jen několik sedmnáctek (například Dell XPS L702x, HP Envy 17 nebo Asus N73SV), by takto velkému displeji slušelo daleko více. Alespoň nejvyšší model 7750G, který jsme testovali, mohl mít full HD displej, byl by to o důvod více, proč si připlatit osm tisíc – právě tolik činí rozdíl mezi tímto a prostředním modelem.

 

Každopádně pracovní plocha je to docela slušná a dá se s ním bez problému vyjít, aniž byste potřebovali externí displej. Musíte ale počítat s tím, že to stále není příliš jemné rozlišení, odpovídá zhruba HD ready na 15,6″ úhlopříčce. Zatímco 1 600 bodů na šířku je naprosto v pohodě, průšvih je oněch 900 bodů na výšku – kdo často pracuje s delšími dokumenty, prohlíží weby a má otevřené rozsáhlé tabulky, tomu bude displej v tomto směru přece jen trochu těsný.

Svítí, ale leskne se

Displej je lesklý, má velmi vysoký maximální jas, který zajistí dobrou čitelnost i venku za jasného dne. Musíte ale počítat s odlesky, zejména pokud se na displeji díváte třeba na tmavý film nebo hrajete nějakou tmavou hru. Je to daň za lepší barevnou věrnost, která se hodí při sledování filmů. Podsvícení je velmi rovnoměrné, nikde neuvidíte žádné tmavé nebo naopak světlé skvrny. Web Notebookcheck.net naměřil rovnoměrnost jasu 95 %.

Naopak minimální jas vás neuspokojí při nočním sledování filmů, je zkrátka ještě dost vysoký. Minusem je také nižší kontrast či barevné spektrum, které nepokrývá sRGB; proto se notebook také nehodí pro profesionální zpracování fotek. Displej je typu TN, a tak nemůžete očekávat příliš dobré pozorovací úhly. Zatímco z boku jsou texty bez problému čitelné i z 50 stupňů, shora a zdola se displej začíná měnit již při malém vyhnutí se z optimální osy. Toto je ale běžná vlastnost TN displejů, takže to vlastně ani nemohu notebooku nijak vyčítat.

Poněkud nemile mne překvapilo, že je notebook vybaven pouze třemi porty USB, v takto velkém těle bych čekal alespoň čtyři. Potěší však, že jeden z těchto portů je USB 3.0. Dále je tu obligátní VGA, HDMI, ethernet a čtečka karet. Poněkud chudá výbavička na notebook této ceny a velikosti. Jasně, běžný uživatel více nepotřebuje, a pokud někdo bude na notebooku více pracovat než se bavit, pak si koupí nějaký model s dokovací stanicí nebo alespoň replikátorem. Přesto jsem musel zamáčknout alespoň jednu malou slzu.

Hardwarové vybavení, výkon notebooku

Čtyři jádra to jistí

V notebooku se nachází nejvýkonnější komponenty, jaké jsou v tuto chvíli pro notebooky k dispozici – týká se to minimálně procesoru, protože sedmičkovou ani osmičkovou řadu ještě žádný výrobce do svého modelu neosadil. Procesor 2630QM jsme testovali již v sesterském Ethosu, který byl osazen i stejnou grafikou, Radeon 6850M. Existují i výkonnější mobilní grafiky, jako Radeon 6950M nebo GeForce GTX 485M, nicméně ty se v noteboocích vyskytují jen zřídka.

 

Procesor má základní frekvenci 2 GHz, turbo může v případě využití jednoho jádra vystoupat až na 2,9 GHz, se dvěma jádry je to pak 2,8 GHz. Pokud jsou vytížena všechna jádra, dostává se turbo až na 2,6 GHz, kde ale vydrží jen tak dlouho, než se procesor dostatečně zahřeje a je nutno tepelné vyzařování snížit (v takovém případě může klesnout frekvence na 2,3-2,4 GHz). TDP je nastavena na 45 W, tedy stejně jako u předchozí generace čtyřjader, nyní je to ale včetně integrované grafiky Intel HD 3000; je tedy patrné, že se musela zákonitě snížit spotřeba procesoru.

Poznámka: Nejsilnější mobilní čtyřjádro, model 2820QM, dokáže jít s turbem až na 3,4 GHz a chystaný model 2920XM pak až na 3,5 GHz. A to už je pořádná porce výkonu na obyčejný notebook.

Cinebench

Procesoru sekunduje 6 MB terciární paměti cache, oproti čtyřjádrům z řady 27×× však chybí podpora pokročilé virtualizace VT-d a kryptovací funkce AES, která dokáže brutálně zrychlit práci se šifrovanými soubory. Jiné je také maximum Intel HD 3000, jen 1,1 GHz místo 1,3 GHz u vyšších modelů. Zkrátka je tu pár drobností, které chybí, ale to běžné uživatele nemusí naprosto trápit, protože se bez nich velmi snadnou obejdou. Navíc výkonnější modely se v noteboocích nabízených na trhu zatím téměř nevyskytují, čímž je volba podstatně usnadněna.

V idle, tedy při nepotřebě výkonu, běží procesor na 800 MHz s napětím 0,8 V, při maximálním vytížení všech jader pak frekvence stoupá na zmíněných 2,6 GHz a napětí na hodně (a zbytečně) vysokých 1,236 V. Vždyť desktopové Sandy Bridge dokážou běžet na těchto frekvencích i s napětím okolo pouhého voltu.

Jen dedikovaná grafika

Notebook je vybaven grafickou kartou AMD Radeon HD 6850M s 2 GB vlastní paměti, která patří k nadprůměru v mobilním segmentu. Bohužel ani poslední GPU-Z verze 0.53 ji nedokáže zcela detekovat, a tak ukazuje jen takt jádra a pamětí, propustnost paměťové sběrnice a typ pamětí; jinak z něj nedostanete nic, ani počet shaderů, ani výrobní proces, ani aktuální takty. Přesné specifikace tudíž nejsou známy, web výrobce pouze specifikuje vlastnosti řady 6800M, nikoliv konkrétních modelů.

3DMark

Jádro běží na maximu, jaké uvádí výrobce, tedy 675 MHz, paměti jsou podle GPU-Z typu GDDR3 a jsou taktovány na 800 MHz. To je ale v rozporu s tvrzením Aceru, podle něhož by měly být paměti typu DDR3. GPU-Z rovněž uvádí, že paměťová sběrnice má jen 128 bitů a přitom podle serveru Notebookcheck.com má mít 256 bitů; tomu by odpovídala i teoretická paměťová propustnost, jakou uvádí AMD – 57,6-64 GB/s. Zkrátka je tu mnoho neznámých.

Grafika bez problému vystačí na hraní všech moderních her ve středních detailech a v rozlišení HD ready. Většinu her zvládne i v rozlišení HD+, tedy nativních 1 600 × 900 bodech, ale za cenu snížení detailů. Z testů, které provádíme v rozlišení 1 680 × 1 050 bodů a ve vysokých detailech, se mnohé hry pohybují na hranici hratelnosti. Zkrátka mobilní Radeon 6850 není totéž co jeho desktopová verze, ta nabízí více než dvakrát vyšší výkon. Notebook není možné přepnout na Intel HD 3000, což znamená, že při běhu na baterii musíte počítat s o něco vyšší spotřebou (která je ale i tak docela nízká).

Nabízí pevný disk i SSD

Do tohoto okamžiku se popis komponent hodně podobal nedávno testovanému modelu Ethos 8950G – ten má stejný procesor i grafiku. Model 7750G, který jsme testovali, však má oproti Ethosu jednu velkou výhodu – nabízí se i ve verzi se SSD, který funguje jako systémový disk, zatímco data jsou uložena na běžném pevném disku. Oddělení systému a dat zrychluje práci samo o sobě, nehledě na to, že SSD je oproti běžnému disku násobně rychlejší a také úspornější.

CrystalDiskMarkCrystalDiskMark (pevný disk)

Notebook je vybaven modelem Intel X-25M, který je postupně nahrazován novějším Intel 320. Použití staršího modelu je logické, v době uvedení notebooku na trh ještě Intel svou novinku neměl v prodeji. Navíc se zvýšila jen rychlost zápisu, zatímco rychlost čtení, která je důležitá pro start systému na čítání programů, zůstala téměř shodná. Disk má kapacitu 120 GB, což pro systém a programy bohatě stačí, vejdou se bez problému i hry. A to i v případě, že si 15 GB ukousnul oddíl recovery.

CrystalDiskMark - SSDCrystalDiskMark (SSD)

Když se podíváte na průměrné rychlosti čtení i zápisu, vidíte, že SSD použitý pevný disk naprosto deklasuje, a to zejména ve čtení a zápisu malých souborů (a je dokonce rychlejší ve všech ohledech než 160GB model). Naopak u datového úložiště potřebujete spíše kapacitu než rychlost, a tak vám nevadí, že má disk pouze 5 400 otáček (a přesto nabízí velmi dobrou rychlost čtení – 86 MB/s). Je to lepší varianta než model se 7 200 otáčkami, který by jednak stál více, jednak by byl nepatrně hlučnější a pravděpodobně by přidal i nějaký ten watt spotřeby navíc. Zkrátka SSD + disk je ideální varianta a rozhodně byste ji měli zvážit i za obrovský rozdíl oproti modelu bez SSD. Kdo jednou zkusil SSD, nechce jinak.

Osm giga s Blu-ray

Jak jsem již uvedl v úvodu, 7750G se nabízí celkem ve třech variantách, které jsou kromě jiného odstupňované i podle velikosti dostupné RAM. Nejnižší model má 4 GB, střední 6 GB a nejvyšší, testovaný, 8 GB. Takový nášup paměti jen těžko využijete, může se ale hodit například při renderingu 3D scén nebo při používání virtuálních systémů. Nepředpokládám, že když si někdo pořídí čtyřjádro za 34 tisíc, na něm bude jen surfovat po internetu a psát ve Wordu.

Konfigurace je doplněna mechanikou Blu-ray, která se může hodit v budoucnu v případě, že si budete chtít přehrát nějaký film. Bohužel zvuk notebooku nijak neexceluje, takže pro vychutnání filmového zážitku to bude chtít externí reproduktory. Vestavěné repráčky naprosto pomíjí basy a nízké středy, a i když se chlubí nálepkou Dolby Advanced Audio, je to spíš nouzovka. Ethos zní o poznání lépe.

Konfigurace porovnávaných notebooků:

 • Lenovo T420: 14,1″, 1600 × 900, Intel Core i5-2520M, 4 GB RAM, AMD Radeon HD 6850M, HDD 750 GB, 5400 ot. /min.
 • HP ProBook 6360b: 13,3″, 1366 × 768, Intel Core i5-2410M, 4 GB RAM, Intel HD Graphics 3000, HDD 500 GB, 7200 ot. /min.
 • Asus N53SV: 15,6″, 1366 × 768, Intel Core i7-2630QM, 4 GB RAM, Nvidia GeForce GT550M, HDD 750 GB, 7200 ot. /min.
 • Asus U36JC: 13,3″, 1366 × 768, Intel Core i5-480M, 4 GB RAM, Nvidia GeForce 310M, HDD 500 GB, 7200 ot. /min.
 • Acer Aspire 5253: 15,6″, 1366 × 768, AMD E-350, 3 GB RAM, AMD Radeon HD 6310, HDD 500 GB, 5400 ot. /min.
 • Lenovo ThinkPad Edge:  11,6″, 1366 × 768, Intel Core i3-380UM, 4 GB RAM, Intel HD graphics, HDD 320 GB, 5400 ot. /min.
 • Acer Iconia: 2 × 14″, 1366 × 768, Intel Core i5-480M, 4 GB RAM, HDD 640 GB

Baterie, výdrž a chlazení

Téměř nežere, topí jen lehce

Brutální mašina si zaslouží brutální baterii. Ta má 9 článků, kapacitu 99 Wh a hezky čouhá ze spodní strany notebooku. Tak velká baterie se jednoduše dovnitř nevešla, protože někam bylo nutno dát druhý disk. Na jednu stranu to není příliš vzhledné, na stranu druhou to vytváří sklon klávesnice, na které se pak lépe píše. A ruku na srdce, toto není notebook určený k častému přenášení, spíš k tomu, aby pěkně seděl doma na stole a jeho majitel s ním odjel maximálně na chalupu. Do terénu jsou určeny zcela jiné modely.

 

S touto baterií vydrží notebook téměř osm hodin v případě, že nic neděláte – pokud pominu nenáročnou činnost, jako je například psaní v textovém editoru. V takovém případě si notebook vezme cca 12 W, když se vypne pevný disk z důvodů nečinnosti. Pokud se rozjede, přidejte jeden watt spotřeby navíc. To je naprosto neuvěřitelné číslo, protože ještě nedávno daleko slabší notebooky s dedikovanou grafikou nešly při nicnedělání pod 20 W. Sandy Bridge je zkrátka enormně úsporná platforma a svůj díl na nízké spotřebě má jistě i Radeon.

 

Výdrž - web

Pokud začnete normálně pracovat, prohlížet si internet a vytvářet hodnoty, stoupá spotřeba na nějakých 20-24 W, pokud si prohlížíte skutečně flashově náročné weby, a klesá k 16-18 W, když si čtete weby běžné. V takovém případě baterie utáhne notebook zhruba čtyři a půl hodiny. Dobíjení baterie pak trvá necelé čtyři hodiny při zapnutém notebooku. K notebooku je dodáváno velké trafo, které má výkon 120 W – není divu, když má notebook takové vnitřnosti. Mašina ale běží ale i na 90W trafo, nesmíte ale jít s výkonem na maximum a současně dobíjet.

Díky velkému tělu a úsporným komponentám je notebook velmi dobře chlazen – při běžné práci se větráček točí jen na velmi nízké otáčky, které nijak neruší. Teplo také příliš neproniká do horní části, takže vás ruce hřejí jen velmi lehce; povrch je na dotek pouze vlažný. Při zátěži procesoru stoupá teplota jader na 86 stupňů, grafika je v takovém případě na 66 st. Při zátěži grafiky se pak grafika dostává na 85 stupňů a procesor si ševelí na 78 st. Intenzita větrání v takovém případě samozřejmě stoupá, stále jde ale o přijatelný hluk.

Poznámka: Když je grafika vytížená na maximum programem Furmark, je slyšet z notebooku tlumené pískání. Při hraní her se nic takového ale nestávalo, zátěž pravděpodobně nebyla stoprocentní. Je to zkrátka chování, které při běžném používání nikdy nenastane.

Konfigurace porovnávaných notebooků:

 • Lenovo T420: 14,1″, 1600 × 900, Intel Core i5-2520M, 4 GB RAM, AMD Radeon HD 6850M, HDD 750 GB, 5400 ot. /min.
 • HP ProBook 6360b: 13,3″, 1366 × 768, Intel Core i5-2410M, 4 GB RAM, Intel HD Graphics 3000, HDD 500 GB, 7200 ot. /min.
 • Asus N53SV: 15,6″, 1366 × 768, Intel Core i7-2630QM, 4 GB RAM, Nvidia GeForce GT550M, HDD 750 GB, 7200 ot. /min.
 • Asus U36JC: 13,3″, 1366 × 768, Intel Core i5-480M, 4 GB RAM, Nvidia GeForce 310M, HDD 500 GB, 7200 ot. /min.
 • Acer Aspire 5253: 15,6″, 1366 × 768, AMD E-350, 3 GB RAM, AMD Radeon HD 6310, HDD 500 GB, 5400 ot. /min.
 • Lenovo ThinkPad Edge:  11,6″, 1366 × 768, Intel Core i3-380UM, 4 GB RAM, Intel HD graphics, HDD 320 GB, 5400 ot. /min.
 • Acer Iconia: 2 × 14″, 1366 × 768, Intel Core i5-480M, 4 GB RAM, HDD 640 GB

Zhodnocení, závěr

Notebook jako řemen

O tom, že Aspire 7750G (a jemu podobné modely jiných výrobců) je jednoznačně notebook z kategorie DTR, tedy náhrada stolního počítače, není sporu. Je to přece jen natolik velký macek, že se svou postavou zkrátka nehodí ke každodennímu nošení z domu do práce a zpět, natož do školy. Jeho místo je doma nebo v práci na stole, a když jej přece jen někam ponesete, budete si muset opatřit pořádný batoh; do běžného notebookového batohu nebo tašky se totiž nevejde. Na druhou stranu nemusíte zpravidla brát trafo, protože při méně náročné práci můžete počítat s pěti až šesti hodinami výdrže.

 

Notebook patří k nejvýkonnějším na trhu. Nabízí silné čtyřjádro (i když nejslabší z nových Core i7), obrovskou porci RAM, SSD disk, výkonnou grafiku, velký displej s relativně rozumným rozlišením, zkrátka není tu nic, co by vám mohlo chybět – snad jen více portů USB, abyste si mohli připojit všechna externí zařízení, jako mobilní telefon, tiskárnu, myšku, flash disk apod. Zkrátka téměř jistě ještě počítejte s investicí do USB rozbočovače.

Chcete ušetřit?

Pokud si nemůžete dovolit tento nejdražší model, můžete ušetřit dobrých osm tisíc, když oželíte SSD, Blu-ray a 2 GB RAM. Zatímco paměť vás rozhodně bolet nebude, disk SSD už ano. Přece jenom 750GB pevný disk, který vám zůstane má jen 5 400 otáček, a pokud z něj bude běžet systém, půjde jednoznačně o brzdu celého počítače. Nicméně je jasné, že ten příplatek je docela velký. Přitom by stačilo oddělit systémový disk i jinak – například 7 200otáčkovým pevným diskem, což by svižnosti práce rozhodně pomohlo. Lze to udělat například tak, že si koupíte model s jedním diskem a za nějakých tisíc korun si druhý, malý a rychlý disk pro systém dokoupíte.

Plus a mínus  
+ 2× disk: SSD + na data
+ dlouhá výdrž
+ špičkový výkon
‚àí  jen HD+ displej (1 600 × 900)
‚àí výrazně vyšší cena oproti modelu bez SSD

 

Výsledky benchmarků

Výsledky benchmarků

Výsledky testů  
3DMark2001SE (body) 38 923
3DMark06 (body) 9328; CPU 5016 
3DMark Vantage (body) P6333; GPU 5227; CPU 17362
3DMark 11 P1656; GPU 1480; Physics 6326; Combined 1367
PC Mark Vantage 13259; Memories 7567; TV and Movies 5786; Gaming 15109; Music 15234; Communications 8824; Productivity 15589; HDD 23951
HD Tune 2.55 (MB/s; ms] HDD: 86,0 MB/s; 17,3 ms; SSD: 180,2 MB/s; 0,1 ms
AS SSD Benchmark Seq: 248,36 / 107,33; 4K: 15,32 / 23,13 MB/s; 4K-64Thrd: 159,08 / 65,65; Access time: 0,149 ms / 0,202 ms
SiSoft Sandra 2010 CPU: 69 GOPS; 78 GIPS; 61,25 GFLOPS; Mem 17,36 GB/s; Cryptography 647 MB/s; AES256 658 MB/s; 636 MB/s
Crystal Disk Mark 3 HDD: Seq: 113,0 / 113,6; 512K: 36,83 / 38,83; 4K: 0,4311 / 1,216; 4KQD32: 1,092 / 1,143; SSD: Seq: 249,6 / 116,9; 512K: 184,3 / 111,1; 4K: 19,12 / 30,85; 4KQD32: 172,3 / 98,69
Devil May Cry 60,1 fps
Cinebench R11.5 OpenGL: 39,47; CPU: 4,88 pts; CPU 1×: 1,13 pts
x264 BenchMark HD v3.0 26,38 / 68,98 fps
Virtual Dub Mod (DivX) (čas) 54 s
Virtual Dub Mod (Xvid) (čas) 1:52 s
WM9 Encoder (čas) 1:29 m
Windows 7 Experience Index CPU 7,4; Mem 7,6; Aero 6,9; Grafika 6,9; Disk 7,7
Výdrž web (čas) 4:36 h
Výdrž idle (čas) 7:26 h
Herní testy  
TM Nations Forever 38,9 fps
FarCry 2 23,71; 34,55; 17,30 fps
World in conflict demo 18; 9; 31 fps
Crysis demo n/a

CPU - Z idle

CPU - Z load

CPU - Z memory

GPU - Z

HWmonitor - idle

HWmonitor - load

Ohodnoťte tento článek!