Acer Aspire One 521: stroze s AMD

0

Acer do své řady Aspire One hodlá přimíchat trochu platformy od AMD. U modelu 521 začal rovnou s novým procesorem i grafikou.

Minibook je zahalen v trochu odlišném šasi, než jaké Aspiry One tradičně používají, ale to je mu určitě ku prospěchu, minimálně víko vypadá zvrchu parádně. Pohodlná klávesnice zabírá prostor od kraje do kraje a 10,1″ displej nabídne standardní rozlišení 1024 × 600 na lesklém povrchu. Lesklý je bohužel i rámeček LCD a víko zřejmě také, otisků prstů a nepříjemných odlesků se nevyvarujete.

V notebooku tiká 45nm jednojádrový procesor AMD V105 na frekvenci 1,2 GHz. Konkurent Atomu nabídne pravděpodobně o něco vyšší výkon za cenu vyššího TDP (9 W). Grafická karta je Radeon HD 4225, zřejmě ne moc odlišné IGP od HD 4200 či HD 3200. Paměti bude asi až 2 GB typu DDR3 a kapacita pevného disku není známá.

Tělo notebooku není tak docela širokoúhlé, čehož důvodem je šestičlánková baterie, prodlužující základnu. Nominální výdrž činí velmi hezkých sedm hodin. Jednou z nestandardností je možnost osazení Bluetoothem verze 3.0.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář