Acer Aspire One D270 – nový Atom ve čtyřech barvách

0

Acer Aspire One D270, nový netbook s novým Atomem pro nový rok 2012, je po poměrně značném zpoždění Atomů řady Cedar Trail konečně na scéně. Čtyři barevné varianty má americký Amazon v nabídce k předobjednání. Nic extra, ale pěkná evoluce.

Máme tu za standardní cenu v přepočtu 5600 Kč černý a svítivě modrý (na obrázku) model, o 100 Kč dráže pak bílou a červenou variantu. Kromě barev Amazon neuvádí zrovna podrobnou specifikaci, dá se ale očekávat, že ohledně šasi zůstane vše při starém, zrovna u Aceru nemusíme mít vzhledem k ceně velké výtky.

Procesorem je tu Intel Atom N2600 (dvoujádro na 1,6 GHz), v něm jeho už poněkud schopnější integrovaná grafika PowerVR SGX 545 a k čipu tu je žalostný 1 GB RAM. Přitom by 2 GB nebyly drahé a přinesly by masivní nárůst výkonu. Ale zdá se, že tohle je při starém. Jinak je tu 320GB disk, na něm Windows 7 Starter a výdrž je 8 h na šestičlánkovou baterku. Netbook váží 1,3 kg a je 25 mm silný. Takže nic moc nového, až na procesor a grafiku.

Ve specifikacích se nehovoří o USB 3.0 a HDMI, ale tyhle dva porty by měly mít všechny netbooky s platformou Cedar Trail, takže i Aspire One D270. Jinak se nekoná žádná revoluce, ale máme tu použitelný procesor, snad relativně použitelnou grafiku, a jinak vše známé.

Zdroj: Laptoping.com

Ohodnoťte tento článek!