Acer Aspire S7: špička mezi Ultrabooky s dotyky a osmičkami (recenze)

0

Sklo, hliník, Windows 8 a dotyky. To jsou klíčová slova, která stručně charakterizují nejnovější Ultrabook od Aceru. Aspire S7 je tak trochu Ultrabook a z části tablet. Jeho dotykový displej poslouží k dotykovému ovládání osmiček, avšak neotočíte jej tak, jako na konvertibilních tabletech. Dává nám tak tedy přičichnout k tomu, jakým směrem se budou v nejbližších letech ubírat Ultrabooky s Metrem. Do lehkého těla, které je v současné době na českém trhu nejtenčí navíc výrobce nacpal procesory Intel Core i5 či Core i7, které dávají tušit i značný výkon. Ten navíc může podtrhnout dvojice SSD v RAID-0.

My jsme otestovali notebook v nejvyšší konfiguraci – osazený procesorem Intel Core i7-3517U, dvěma disky SSD a operační pamětí s kapacitou 4 GB.

Ještě, než se dostanu k samotnému notebooku, pár slov si zaslouží i obsah krabice, ve které Aspire S7 dorazí. Kromě něj a tradičního příslušenství totiž výrobce přibalil i bezdrátovou myš a především pouzdro z umělé kůže. To oceníte jak vy na cestách, tak vaše peněženka.

Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 

Konstrukce a zpracování

Většina Ultrabooků první generace, která tak věrně napodobovala Macbooky Air byla stříbrná. Stejně jako Macy měla kapkovité tělo a stejně jako Macy měla omezenou konektorovou výbavu. Až na poslední podobnost se výrobci přeci jen od jablečné předlohy začínají vzdalovat. Acer použil netradiční bílou barvu a především netradiční vnější materiál. Sklo totiž chrání displej nejen z vnitřní dotykové strany, ale i z vnějšku. Jedná se o sklo Gorilla Glass 2, které je známé především jako spolehlivá ochrana displejů mobilních telefonů a tabletů. Díky němu je víko takřka nepoškrabatelné, navíc jej sklo ještě zpevní. Nejvíc prostoru však v celé konstrukci dostal hliník. Ten lemuje víko s displejem, ale především je z něho vyrobena základna notebooku. Kromě toho, že posunuje stroj mnohem dále, než jsou běžné plastové notebooky, především jej zpevní a ušetří zbytečné kilogramy.

Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

  Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7

Víko je „tlusté“ necelého půl centimetru a i přes tento rozměr je nebývale pevné. I když je obvyklý test v podobě uchopení notebooku za jeho horní roh jakkoliv nesmyslný, u Aspire S7 nás přesvědčil o vysoké odolnosti notebooku. Stejně jako u předchozího temně černého Aspire S5 i zde můžeme s klidným svědomím říci, že víko vydrží opravdu hodně. Z venkovní strany dominuje bílé ploše logo Aceru, které neopomněl výrobce efektně podsvítit.

Na jeho horní straně nad displejem narušují bílé lemování tři prvky – zprava je to webkamera pro videohovory, mikrofon a na levé polovině najdete senzor okolního osvětlení. Ten je třeba pro automatickou regulaci podsvícení klávesnice, jež má dva stupně a kromě automatiky jej můžete regulovat i klávesovou zkratkou.

Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

Pod displejem se v kloubu povědomého profilu (předchůdce Aspire S5 se zde nezapře) nachází dvě indikační diody. Modrá ukazuje stav stroje a druhá indikuje nabíjení akumulátoru, jsou dobře vidět i v zavřeném stavu. Samotný kloub je charakteristický odstupňovaným odporem při otvírání. Pokud je víko zcela dovřené a leží na základně notebooku, otevřete jej jednou rukou, aniž by se celý notebook začal zvedat ze stolu. Pokud jej však dostanete někam k úhlu devadesáti stupňů, displej začne klást větší odpor a notebook se bude převracet. I když vás to možná bude mírně iritovat při otevírání notebooku, opak by vás štval ještě víc. Displej totiž musí držet opravdu pevně kvůli dotykovému ovládání. I při silnějším zatlačení by se nemělo stát, že se displej začne otvírat. To co se tedy některým výrobcům nepovedlo u tabletů s odnímatelnou klávesnici, Acer vyřešil u dotykového Ultrabooku.

Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

Netradičně pojal Acer i design hliníkové základny. Kolem klávesnice najdete poměrně velké plochy prázdného materiálu, který se výrobce rozhodl ozvláštnit mírným vypouknutím. Týká se to především části nad klávesnici, kde je tento prvek nejzřetelnější, ale i jejich obou stran. I když si toho mnozí nevšimnou, je to jen další důkaz precizní práce návrhářů, kteří nezabíhali do extrémů, ale dbali na jemné detaily.

Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

 

Na spodní straně notebooku toho moc nenajdete. Pod dlouhým pásem perforovaného plechu najdete nasávací otvory dvou miniaturních větráků a ve spodních rozích reproduktory. Ty sice nesou logo Dolby Home Theater, ale žádné zázraky se zde nekonají. Ty jsme však ani nečekali – pokud se někdy povede některému z výrobců do notebookového těla nacpat dobře hrající reproduktory, budeme to za zázrak považovat. Pokud tedy budete na notebooku koukat na film, nedej bože poslouchat hudbu, připojte si sluchátka, nebo alespoň přenosné repráčky.

 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7

Kromě šroubů držících spodní víko zde najdete ještě dva otvory vybavené závity. Ty slouží pro připojení externí baterie, která by měla zdvojnásobit výdrž notebooku. Zatím však nemáme podrobnější informace o ceně ani dostupnosti této možnosti.

I když to u Ultrabooků není častým jevem (především díky unibody řešení), není problém se u Aspire S7 pohodlně dostat do útrob stroje a během deseti minut si vyměnit baterii. A pokud si na to netroufnete doma, servisování nebude tak pracné, jako u notebooků mající konstrukci takřka z jednoho kusu materiálu.

Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 

Balení, konstrukce a zpracování

Konektory, klávesnice, clickpad

Ultrabookové konektory

Tenká těla Ultrabooků (a všech tenkých notebooků) nejsou moc kompatibilní s rozměry některých starších konektorů. I proto je často musí suplovat přechodky, popřípadě se bez nich zkrátka musíte obejít. Ani Acer se u Aspire S7 nevyhnul kompromisům. Nenajdete zde klasický konektor pro LAN (RJ-45), analogový výstup obrazu, ani plnohodnotný konektor HDMI. U prvních dvou najdete náhradu v balení – drátovou síť připojíte pomocí adaptéru do USB, starší monitor nebo projektor s VGA konektorem pomocí redukce do microHDMI. Právě microHDMI je zde jediným obrazovým konektorem a pokud zatoužíte po dalším monitoru, budete si muset obstarat přechodku na standardní HDMI nebo kabel, který na jedné stráně má tuto zmenšeninu.

Na levé straně najdete kromě digitálního obrazu ještě konektor pro napájecí adaptér, kombinovaný 3,5mm audio konektor pro sluchátka a mikrofon a také tlačítko pro zapnutí notebooku. Na toto umístění si budete nějaký čas zvykat – především na to, že je to místo, za které nesmíte stroj uchopit. Na protilehlé straně najdete dvojici konektorů USB 3.0 a čtečku paměťových karet.

Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7Acer Aspire S7

Pětiřadá klávesnice a obří clickpad

Pravděpodobně nejvíc kritiky si Aspire S7 zaslouží za rozložení klávesnice. To je velice podobné tomu, na co jsme u Aceru zvyklí. Zmenšené kurzorové šipky, vykousnutý Enter a úzký levý Shift. Zde však chybí jedna řada kláves – nenajdete zde ani jednu funkční F klávesu. Všechny jsou sdružené do horní numerické řady a pro jejich stisknutí je třeba přidržet klávesu Fn. Z oblíbené zkratky Alt+F4 se tak stane Alt+Fn+4. Dalším kompromisem je absence pravého Altu a opravdu miniaturní Caps Lock (zde přejmenovaného na Shift Lock). Na něm by se mi líbila indikační dioda jeho stavu.

Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

Netradiční je také zdvih kláves. Je extrémně nízký a k pohodlnému psaní se propracujete po několika tisících znaků. Z počátku si budete připadat jako při psaní na dotykovém displeji. Po chvíli zvykání však přijdete na to, že se na klávesnici píše až nečekaně pohodlně. Především je třeba upravit sílu úderů a samozřejmě si zvyknout na specifické rozložení. Nebýt výše popsaných ústupků, zasloužila by si klávesnice významné plus.

Kapitolou samou o sobě jsou clickpady. Když výrobci začali kopírovat Macbooky Air od Applu, rozhodli se, že to vezmou z gruntu a pokusí se napodobit i jejich trackpad. Bohužel se však ve svém snažení zalekli uživatelů (a Windows), kteří jsou závislí na pravém tlačíku a vyrobili jakýsi hybrid, který je fyzicky vyroben z jednoho kusu materiálu, v pravém spodním rohu se však nachází virtuální pravé tlačíko. Ve výchozím stavu tedy budete při práci s levým tlačítkem něžně ťapat po clickpadu, pokud však budete chtít vyvolat nabídku pravým tlačítkem, budete muset na clickpad fyzicky zmáčknout. Navíc v malé oblasti u spodního okraje. Řešením je konfigurace, která napodobí chování v OS X. Tu jsem využil i u Aspire S7 a pomocí předinstalované utility výrobce clickpadu ELAN nastavil pravé kliknutí na klepnutí dvěma prsty. Díky tomu není nutné bloudit při hledání fyzicky neexistujícího pravého tlačítka ani poslouchat poměrně hlučné klikání.

 

U Aspire S7 mě mile překvapil povrch clickpadu. Díky dobře klouzavému povrchu se kurzor ovládá opravdu lehce, a pokud si pohrajete s jeho citlivostí, přiblížíte se použitelností k jablečnému vzoru. Ten je však přeci jen o něco dále a ani na jednom Ultrabooku jsem zatím nenašel clickpad, který by se vyrovnal trackpadům z broušeného skla s jejich perfektní odezvou.

Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

Nakonec musím zmínit další zajímavost. V OS X 10.7 Lion přišel Apple s obráceným skrolováním na všech Apple strojích. Pokud tlačítkem myši nebo prstem na touchpadu vykonáváte pohyb dolů, obsah na stránce se standardně pohybuje směrem nahoru. Na jablečných strojích a teď na Aceru Aspire S7 je tomu naopak. Zobrazený obsah se chová tak, jako u dotykových displejů. Pokud po clickpadu posouváte prst dolů, i obsah míří stejným směrem. U běžných notebooků by to asi každý rozumnější uživatel přepínal do běžného nastavení, u dotykového notebooku však netradiční skrolování dává smysl. Bylo by totiž podivné, kdyby se obsah na clickpadu a na displeji posouval opačně.

Displej a výkon

Displej s dotyky

U Aspire S5 nám Acer nadělil nemilé překvapení v podobě panelu TN, který na žádném zařízení nevidíme rádi a doufáme, že tato technologie co nejdříve vymře. Naštěstí se u S7 nic podobného nestalo a zatímco u pětky byl displej jedním z nejslabších míst, zde je tomu naopak. Kromě toho, že se konečně našel další výrobce, který u notebooku použil Full HD rozlišení 1920 × 1080, zvolil i kvalitní panel IPS.

Z vysokého rozlišení plyne především skvěle ostrý obraz, ať už se jedná o grafiku, filmy nebo text. Snad tedy definitivně začíná doba, kdy nás výrobci přestanou trápit u drahých notebooků směšným rozlišením 1366 × 768 i na větších úhlopříčkách, než je 13,3“. Druhou stranou mince je pak menší text, který nemusí vyhovovat všem. Vyřešit by to měla změna DPI, která se postará o větší ikony a text. Bohužel to některé aplikace nemají rády a ani osmičkám se to úplně nelíbí. I když za to Acer nemůže, Windows 8 nás navíc pobavila zvětšovacím gestem pinch-to-zoom, které funguje jak na ploše, tak v Metru. Tam logicky zvětší celé dlaždice, pokud se však o to samé gesto pokusíte na ploše Windows, zvětší se pouze ikony, text však zůstane stejně prťavý.

Díky panelu IPS zaznamenáte největší změnu oproti panelům TN v pozorovacích úhlech. V žádném ze směrů nedochází ke zkreslování barev a i v největších úhlech se barvy změní jen nepatrně. Jedinou slabinu displeje na Aspire S7 je rovnoměrnost podsvícení. Ta však není ideální na žádném Ultrabooku používající k podsvitu pruhy LED diod v extrémně tenkém víku. Zde můžete pozorovat i běžným okem při zobrazení černé plochy výraznější podsvícení horního levého rohu. V menší míře pak lehce ujíždí i spodní pravý roh. Pro běžné uživatele, kteří nevyžadují perfektní barvy a dokonalé podsvícení je rozhodující především rozlišení a použitelné pozorovací úhly, což IPS panel v Aspire S7 splňuje.

Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

Nesmíme však zapomenout ani na dotyky, se kterými se u Ultrabooku setkáváme poprvé (pokud nepočítáme konvertibilní hračky). Díky kapacitnímu displeji je ovládání stejně pohodlné jako na běžných tabletech a za chvíli si na dotykové ovládání zvyknete i u notebooku. Alespoň já jsem po chvíli zjistil, že místo na clickpad i na ploše ve Windows častěji sáhnu na displej. I když jsem si nedávno nedokázal představit dotykové ovládání ani v noteboocích, ani v All-in-One počítačích, právě Aspire S7 mě přesvědčil o opaku. Výhodu navíc budete mít, pokud si oblíbíte prostředí Metro a jednoduché dotykové hříčky, kterých je Marketplace plný. K jejich pohodlnému hrání navíc můžete sklopit displej do vodorovné polohy a Aspire S7 používat téměř jako tablet.

Dvakrát SSD prosím, do RAIDu

V zahraničních recenzích, a především v eschopech najdete v konfiguraci SSD o velikosti 256 GB. Kapacita je sice dobře, přesněji by však mělo být 2× 128 GB. Acer totiž zvolil nejvýkonnější možnou variantu a do dvou mSATA portů umístil dvě SSD. Ty jsou zapojené do RAID-0, což znamená stripping, a tedy velmi rychlý zápis a čtení. Poznáte to při všech činnostech, které budete s notebookem provádět, počínaje jeho spuštěním. To zabere nějakých 15 sekund od stisknutí tlačítka po stav, kdy je možné začít pracovat. Samozřejmě se jedná o běžné spuštění a kompletní bootování, nikoliv probouzení ze spánku nebo hibernace. I oproti notebookům s jedním SSD budete pozorovat rychlejší instalace aplikací a načítání programů. Mnoho z úkonů, u kterých je většinou třeba několik sekund vyčkat, je nyní okamžitých. Diskové pole v Aspire S7 kraluje především v sekvenčním čtení – tedy čtení velkých bloků dat. Aspire S5 sice byl rychlejší při práci s menšími bloky, avšak při běžných úkonech tyto rozdíly nemáte šanci zaznamenat.

Acer Aspire S7-391-73514G25aws
Cena s DPH 39 990 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil Acer ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i7-3517U
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,9 GHz
Max. frekvence (turbo) 3 GHz
Operační paměť 4 GB (2× 2 GB DDR3 1333 MHz)
Pevný disk (velikost) 256 GB (2× 128 GB)
Pevný disk (typ, rychlost) SSD, SATA/600, RAID0
Optická mechanika ne
Displej 13,3″, 1920 × 1080 px, lesklý
Grafická karta Intel HD Graphics 4000 (integrovaná)
Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, VGA (přes dodávanou redukci)
Porty (s výjimkou USB) 3,5mm audio jack
Počet portů USB 3.0 2
Zabezpečení zámek Kensington
Čtečka paměťových karet SD/MMC
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11 a/g/n, Bluetooth 4.0
Rozměry, baterie
Rozměry 323 × 224 × 11,9 mm
Hmotnost 1,3 kg
Baterie 35 Wh, 4 články
Výkon napájecího adaptéru 65 W
Software
Operační systém Windows 8 (64b)

Námi testovaný model je osazen procesorem Intel Core i7-3517U, který jsme již otestovali v samostatném testu. Jedná se o nejvyšší možnou konfiguraci Aspire S7 a kromě něj Acer používá ještě model Core i5-3317U. Core i7 je schopný dosáhnout taktu 3,0 GHz, standardní frekvencí však je 1,9 GHz. Kromě vysokého výkonu, který stačí prakticky na jakoukoliv s notebookem proveditelnou činnost má výhodu v nízké spotřebě (příkonu). Jeho udávané TDP je nijak závratných 17 W.

Ve specifikacích vás možná zarazí kapacita 4 GB, což dnes není mnoho. Na druhou stranu, mnoho Ultrabooků více nenabídne. Kouzlo však tkví v SSD. S takto rychlými disky prakticky odpadá rozdíl toho, zda jsou data čtena/zapisována do operační paměti nebo na pevný disk. Celková kapacita je složena ze dvou modulů s kapacitou 2 GB a díky dual channelu je o něco zvýšena jejich propustnost. Pokud byste snad zatoužili po zdvojnásobení kapacity operační paměti, máte smůlu, paměti jsou napevno připájeny k základní desce.

 

Kromě ojedinělých kusů jsme u Ultrabooků zvyklí na integrovaná grafická jádra a ani zde tomu není jinak. Díky Ivy Bridge procesoru se můžete spolehnout na dostatečně výkonnou Intel HD 4000. Dostatečně výkonná je na všechny běžné úkony s Ultrabookem, který není považován za herní stroj. Přehraje drtivou většinu HD videí a v případě nouze si na ní užijete i nějakou starší hru. Na vše ostatní (rozuměj nejnovější herní pecky) jsou tu herní notebooky, ideálně pak dospělé desktopy.

Souhrnné testy výkonu PC
PCMark Vantage Memories: 7808; TV and Movies: neproběhl; 
Gaming: 7928; Music: 12599; Communications: N/A; 
Productivity:N/A; HDD: 37517
PCMark 7 4921
3DMark Vantage P3209; GPU: 2642; CPU: 9038
3DMark 11 P620; Graphics: 537; Physics: 2752; Combined: 624
Windows 7 Experience Index CPU: 7,1; RAM: 5,9; GPU (Aero): 5,9; GPU (hry): 6,5; HDD: 7,9
Testy výkonu procesoru
CineBench R11.5 1CPU: 2,80; OpenGL: 16,04 fps
Windows Media Encoder 2:05 min
Testy výkonu pevného disku
CrystalDiskMark 3 (čtení) Seq: 792,1 MB/s; 512k: 327,1 MB/s;
4k: 20,18 MB/s; 4kQD32: 191,4 MB/s
CrystalDiskMark 3 (zápis) Seq: 364,3 MB/s; 512k: 118,1 MB/s;
4k: 54,65 MB/s; 4kQD32: 53,26 MB/s
AS SSD Benchmark (čtení) Seq: 723,25 MB/s; 4k: 20,13 MB/s;
4k-64Thrd: 204,93 MB/s; Acc. time: 0,155 ms 
AS SSD Benchmark (zápis) Seq: 270,42 MB/s; 4k: 67,44 MB/s;
4k-64Thrd: 62,84 MB/s; Acc. time: 0,060 ms
AS SSD Benchmark (skóre) Čtení: 297
Zápis: 157
Celkem: 591
HDTune Pro 4.61 Minimum: 633,7 MB/s; Maximum: 865,7 MB/s;
Průměr: 798,9 MB/s; Příst. doba: 0,138 ms
Testy výdrže
Výdrž web (čas) 3:40 hod
Výdrž video (čas) 3:16 hod

Provozní vlastnostni a zhodnocení

Hlučnost a výdrž

Pokud si prohlédnete obrázek notebooku s odmontovaným spodním víkem, můžete si všimnout dvojice miniaturních větráčků, které se starají o chlazení celého stroje. Kupodivu i přes jejich velikost a vysoké otáčky, není hluk nijak extrémní. Samozřejmě pokud se rozběhnou na maximum při vysoké zátěži, určitě o sobě dají vědět, takových okamžiků však nebude mnoho. Při nenáročné práci, typicky surfování nebo kancelářské činnosti, o chlazení neuslyšíte.

 

Poněkud nás zklamala výdrž notebooku. Akumulátor s kapacitou 35 Wh jsme otestovali v naší obvyklé dvojici testů. Při prvním jsme po plném nabití nechali notebook přehrávat film v rozlišení 720p s jasem nastaveným na maximum. Při této činnosti notebook vydržel pracovat 3 hodiny a 16 minut. O něco více pak notebook vydržel při polovičním jasu a procházení webu. To testujeme s pěti otevřenými stránkami, které se automaticky obnovují po patnácti sekundách. Notebook byl vybit za 3 hodiny a 40 minut. Naštěstí však dobíjecí adaptér není nijak rozměrný a těžký a není tedy problém jej přibalit do brašny k notebooku.

Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

Verdikt

Acer Aspire S7 je takovou první vlaštovkou, která nám dává ochutnat budoucnost Ultrabooků. Vedle konvertibilních tabletů, které se libovolně budou měnit z notebooků na tablet, zde bude ještě skupina Ultrabooků s dotykovým displejem, který si s Windows 8 náramně rozumí. Pokud by celý tento segment vypadal jako tento model, byli bychom jedině rádi.

Acer musíme pochválit za výborné zpracování, které má na svědomí jak použitý hliník, tak netradiční Gorilla Glass 2 chránící jak displej, tak vnější víko. Navíc je celý stroj opravdu lehký a tenký. Ani po stránce výkonu nemáme co vytýkat, Core i7 (ale i Core i5 v nižší konfiguraci) je plně dostačujícím pro veškeré aktivity a celou parádu završuje dvojice SSD v RAID-0.

Jediné nevýhody jsou tedy spíše kosmetické a pramení z rozměrů stroje – rozložení klávesnice postrádající celou řadu funkčních kláves a ne zcela perfektní výdrž. A z toho vychází jediné – v současné době patří Aspire S7 k naprosté špičce mezi Ultrabooky a oproti konkurenci má jasnou výhodou – dotykový displej a Windows 8.

Acer Aspire S7-391-73514G25aws
Cena s DPH 39 990 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil Acer ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i7-3517U
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,9 GHz
Max. frekvence (turbo) 3 GHz
Operační paměť 4 GB (2× 2 GB DDR3 1333 MHz)
Pevný disk (velikost) 256 GB (2× 128 GB)
Pevný disk (typ, rychlost) SSD, SATA/600, RAID0
Optická mechanika ne
Displej 13,3″, 1920 × 1080 px, lesklý
Grafická karta Intel HD Graphics 4000 (integrovaná)
Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, VGA (přes dodávanou redukci)
Porty (s výjimkou USB) 3,5mm audio jack
Počet portů USB 3.0 2
Zabezpečení zámek Kensington
Čtečka paměťových karet SD/MMC
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11 a/g/n, Bluetooth 4.0
Rozměry, baterie
Rozměry 323 × 224 × 11,9 mm
Hmotnost 1,3 kg
Baterie 35 Wh, 4 články
Výkon napájecího adaptéru 65 W
Software
Operační systém Windows 8 (64b)
Plusy / mínusy
Kvalitní zpracování (sklo+hliník) Rozložení klávesnice
Výkonný procesor a paměti v dualchannelu Nijak vysoká výdrž na baterii
Extrémně rychlé 256GB úložiště
Full HD displej s IPS panelem  
Neslyšitelný mimo zátěž
Podsvícená klávesnice  
Pouzdro v balení  

Kompletní galerie

Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7 Acer Aspire S7

Ohodnoťte tento článek!