Acer Aspire TimelineU M3: 15,6″ herní Ultrabook (první pohled)

0

Minulý týden nám Nvidia oznámila, že NDA na jejich novou mobilní grafiku, GeForce GT 640M s architekturou Kepler, už neplatí, a na notebook, který jsme s ní v San Franciscu dostali, také ne. A tak vám můžeme bez obav říct, že máme v redakci Acer Aspire TimelineU M3, a chystáme na něj recenzi. Na tu si několik dní ještě počkáte, první pohled s nástinem, co že je ten notebook vůbec zač, vám přinášíme už dnes.

Přečtěte si:

Acer řadu Timeline opět mění. Napřed jsme tu měli původní Aspiry Timeline s ULV procesory Intelu a integrovanou grafikou, potom Aspiry TimeLineX s plnohodnotnými procesory a diskrétní grafikou, a teď se řada dělí (více ve výše uvedeném článku) a máme tu mimojiné Timeline Ultra, neboli TimelineU, teoreticky Ultrabook s ULV čipem a diskrétní grafikou.

S tím Ultrabookem je to trochu problematické. Nvidia o notebooku říká, že je to Ultrabook, slovo Ultra v názvu k tomu vybízí taky. A notebook je skutečně tenký a má ULV procesor od Intelu.

Specifikace Intelu, co prý je a co není Ultrabook, jsou s oblibou porušovány. Začalo to cenou, a dnes se Ultrabook říká s trochou nadsázky spoustě notebooků, které v sobě mají procesor Intel a jsou tenké. Náš Aspire TimelineU M3 je 15,6″ notebook, takže 20mm tloušťka víceméně vyhovuje, 2,3 kg hmotnosti už je ale trochu moc. Intel navíc specifikoval, že Ultrabook nemá mít mechaniku ani dedikovanou grafickou kartu – oboje Acer porušil. ULV procesor ale souhlasí, hybridní disk umožňuje i věci jako bootování z hibernace během pár vteřin a notebook vydrží dlouho na baterku.

Far Cry 2
1366 × 768 px, 4× MSAA, Ultra high

Nejen tenhle graf jste mohli vidět v minitestu GeForce GT 640M – notebook je na hry opravdu silný

Specifikace konkrétněji – je tu Intel Core i5-2467M, ULV dvoujádro Sandy Bridge na 1,6-2,3 GHz (velká brzda silné grafiky), 4 GB RAM, zmíněná GeForce GT 640M (Kepler) a 500GB disk s 16GB SSD v částečně hybridním zapojení – část kapacity je třeba rezervována samostatně na hibernaci.

Notebook je skutečně tenký, stále relativně lehký, a moc pěkný. Design je opravdu jednoduchý a povedený, matná kovová čerň neurazí asi nikoho, a hlavně se jí dá dát plus i za docela pěknou kvalitu zpracování. Herní výkon je i přes pomalý procesor vysoký.

Acer Aspire TimelineU M3 - preview Acer Aspire TimelineU M3 - preview

Horší už byl třeba displej – lesklý a s nízkým rozlišením. Vysloveně hloupě je umístěn vypínač notebooku, a i k tomu zpracování budu mít drobné výtky. Mechanika je dost zbytečná a procesor je prostě pomalý.

Na delší recenzi si ještě pár dní počkejte.

Ohodnoťte tento článek!