Acer B243PWL: kvalitní LCD monitor s IPS matricí

0

Velký 24″ monitor nabízí displej s technologií IPS, která zajišťuje široké pozorovací úhly a vysoký kontrast barev. Využití najde u zákazníků v obchodní, vládní či vzdělávací sféře, kteří vyžadují prvotřídní podání barev.

Acer B243PWL

To podporuje i dnes již méně obvyklé rozlišení 1920 × 1200 px, které se na práci hodí více, než monitory s rozlišením 1920 × 1080 px (FullHD). K podsvícení jsou využívány LED diody, které snižují celkovou spotřebu. Nejvyšší jas je 300 cd/m2, kontrastní poměr dosahuje 100 000 000:1.

IPS matrice monitoru zajišťuje uniformní teplotu barev téměř v každém bodu displeje, přestože se na něj díváte z ůhlu až 60° od středu. Celkové pozorovací úhly jsou 178° v horizontálním i vertikálním směru. Díky tomu lze monitor různě natáčet, naklánět nebo používat v sestavách s několika monitory.

Monitoru je vybaven funkcí eColor Management, díky kterému si uživatelé mohou jednoduše nastavit parametry obrazu pro různé režimy použití (uživatelský, ECO, standardní, grafika, filmy).

Acer B243PWL

Ergonomii monitoru lze upravit v několika směrech: panel lze výškově nastavit v rozmezí 11 cm, natáčet do obou směrů o 35°, naklonit vpřed o 5° a vzad o 15° a konečně také otočit o 90° na výšku (funkce pivot). Dále je možná instalace na zeď pomocí standardního úchytu VESA.

Kromě klasického VGA a DVi vstupu monitor nabízí i DisplayPort, který lze využít právě ve vícemonitorové konfiguraci. K nadstandardní výbavě patří praktický USB hub a také malé reproduktory.

Výrobce bude na monitor poskytovat 3letou záruku. Předpokládaná cena je kolem 329 USD, tedy asi 7500 Kč s daní.

Zdroj: TechPowerUp, Acer

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář