Acer Chromia: druhá generace Chromebooků bude k dispozici od října

0

Acer by v říjnu měl začít prodávat druhou generací svých Chromebooků pod názvem Chromia. Jde prý hlavně o reakci na připravované tablety Microsoft Surface s Windows 8. Jedenáctipalcové velmi levné notebooky využívající operační systém Google Chrome OS by měly podle zprávy serveru DigiTimes být k dispozici od října tohoto roku.

Minulá generace Chromebooku – Acer Chromia 700

Minulá generace Chromebooku – Acer Chromia 700

Chromia by měly být stejně jako minule jedenáctipalcové, velmi levné a poměrně jednoduché notebooky pro velmi základní použití – prohlížení internetu nebo jednoduchou práci v Office. Zařízení by mělo nahradit současnou nabídku netbooků značky; Acer se od tohoto typu zařízení pomalu odklání, protože netbooky s nástupem tabletů a hybridů s Windows 8 neustále ztrácejí popularitu. Kromě Aceru představil nedávno nový Chromebook i Samsung; u něj spadá do řady 5.

 

Cena Aceru Chromia zatím známa není, bude se ale nepochybně pohybovat dost nízko – sotva přesáhne 400 amerických dolarů. S cenou v České republice a na Slovensku je to trochu složité, Chromebooky celkově ve střední Evropě nezískaly mnoho popularity a u minulé generace byl problém je vůbec sehnat. Pokud se to nezmění, budeme se muset spokojit s tablety představenými na IFA 2012 či s „šedým“ dovozem.

Zdroj: DigiTimes

Ohodnoťte tento článek!