Acer chystá nový Chromebook. Dostane 13,3″ displej a Tegru K1

0

Acer pracuje na prvním Chromebooku s procesorem ARM, jeho dosavadní modely přitom stavěly na různých čipech od Intelu. Prozradil to švédský e-shop Komplett.se, který do svého katalogu zařadil novinku s názvem Chromebook CB5. Stránku už zrušil, ale je stále dostupná přes Google Cache.

Acer Chromebook CB5 Acer Chromebook CB5 Acer Chromebook CB5

CB5 podle popisků e-shopu získá 13,3″ displej s rozlišením 1366 × 768 px, zřejmě ani nebude dotykový. Uvnitř tiká čtyřjádrový SoC Tegra K1 od Nvidie, odkazovaný model měl 4 GB RAM a 32GB úložiště. Na fotkách byly vidět dva konektory USB 3.0, HDMI a výstup na sluchátka.

 

Novinka by měla přijít až 1. srpna, a to za cenu 3590 švédských korun, což je v přepočtu 10 800 Kč. Docela pálka, když za podobnou cenu je i Samsung Chromebook 2 s 13,3″ Full HD displejem a osmijádrovým ARMovým čipem Exynos.

Zdroj: +Martin Roos via Android Police

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. “Na 4K zapomeňte…” Já se nechtěl pořád opakovat u té Radeony 😉 Jinak hdmi by 4K mělo umožňovat, byť v omezené míře (24-30Hz), pokud čtu správně je tam v. 1.4… Jinak to, že “provařený” ASRock přichází s mITX deskou pro APU AMD nás moc nevytrhne – chtělo by to větší nabídku, zastoupenou více výrobci…

    Nakonec “kontrolní otázka”: Co je jedním z největších nepřátel morčat?

    http://www.youtube.com/watch?v=6DIMdGnhVBQ