Acer G24 s kontrastem 50 000:1

0

Nový LCD panel Acer G24 patřící do herní série počítačů Acer Predator se chlubí nejvyšší kontrastem na světě (mezi počítačovými panely).

Maximální kontrast 50 000:1 je samozřejmě pouze dynamický (Acer jej nazývá ACM – Adaptive Contrast Management), nikoliv reálný rozdíl mezi nejsvětlejším a nejtmavším bodem obrazu v daný moment. Úhlopříčka 24″ odpovídá rozlišení 1920 x 1200, které by zbytku sestavy nemělo dělat problém ani v nejnáročnějších hrách. Tam také využijete krátkou dobu odezvy 2 ms (gray-to-gray) za pomocí overdrive. Jas se drží na standardních 400 cd/m2. Pozorovací úhly jsou slabé, teoreticky nabízí 160/160 ° (horizontální/vertikální), v praxi to bude zřejmě ještě méně. Z uvedených parametrů je jasné, že máme tu čest s panelem s TN maticí.

Konektivitu zajistí DVI a HDMI konektory, Acer G24 proto můžete zapojit mimo pc i ke konzoli nebo stolnímu přehrávači. Acer se chlubí i nízkou spotřebou panelu.

Myslím si, že Acer opět dělá z komára velblouda. Úchvatné parametry, kterými se chlubí jsou jen marketingovou záležitostí a v reálném nasazení nedosažitelné. Už díve bylo v testech dokázáno, že TN panelu Aceru nejsou moc velkou chloubou společnosti. Nový Acer G24, tak zaujme především designem, ale to také jen ty, kteří doma mají sestavu Predator, nebo jiné černooranžové doplňky.

Zdroj: Acer

Ohodnoťte tento článek!