Acer inovoval superlevnou Iconii B1. Dostane čtyřjádro, 3G a nový design

0

Acer aktualizoval svůj úspěšný tablet Iconia B1, který svoje potencionální uživatele má přesvědčit především cenou. Ta se ani u druhé generace nebude lišit – v případě základní verze to je příjemných 3 333 Kč. Změnil se design a úpravou prošly také hardwarové specifikace, druhou verzi bude také možné koupit ve verzi s 3G modemem. Nová Iconia B1 se více podobá dražším tabletům z portfolia Aceru.

Acer Iconia B1
Acer Iconia B1

Z dvoujádra první generace se stalo čtyřjádro s maximální pracovní frekvencí 1,2 GHz, které bude pravděpodobně pohánět dražší model s 3G. Výrobce použil procesor od MediaTeku. Operační paměť má kapacitu 1 GB. Displej zůstal zachován, na úhlopříčce 7“ má tedy rozlišení 1024 × 600 pixelů. Můžete volit mezi modely s interním úložištěm o kapacitě 8 GB nebo 16 GB.

Již v první generaci se nám superlevná Iconia líbila a jevila se jako ideální stroj pro technicky zdatné potomky. Hodit se bude také uživatelům, kteří chtějí levný tablet třeba pro čtení barevných časopisů – čtyřjádro by mělo zvládat i složitější PDF. Nová Iconia B1 ve verzi s Wi-Fi bude dostupná od poloviny července za již zmíněných 3 333 Kč. Dražší verze s 3G se na český trh dostane v srpnu a bude se prodávat za 4 690 Kč.

Ohodnoťte tento článek!