Acer má 10″ netbook s Ionem 2!

0

Nový netbook od Aceru dovede skutečně leccos. Přes technologii Nvidia Optimus můžete přepínat mezi úsporným integrovaným jádrem pro až deset hodin výdrže či ve hrách těžit z výkonného Ionu 2, který se v notebooku ukrývá také.

Acer Aspire One 532G je překvapení skutečně plný. Stejně jako jeho kolega 532H se jedná o 10″ minibook na platformě Intel Pine-Trail. Oba modely používají Intel Atom N450 na frekvenci 1,66 GHz, zejména u 532G je škoda, že Acer neosadil rychlejší Atom N470. RAM je 2 GB typu DDR2, pevný disk má solidní kapacitu 320 GB. Parametry tedy platí pouze pro 532G, levnější model bude poněkud očesán. Lesklý displej má rozlišení 1024 × 600. Můžete si připlatit za WWAN modul.

Oba modely mají také v procesoru integrované grafické jádro Intel GMA 3150, na kterém se hrát příliš nedá. Aspire One 532G tento neduh ovšem napravuje a vedle GMA tu máme i 40nm jádro Nvidia GT218, neboli Nvidia Ion 2. Ion 2 má, stejně jako jeho předchůdce, „pouze“ 16 shaderů/CUDA jader, přičemž jádro pracuje na frekvenci 535 MHz, shadery na 1230 MHz. O výkonu se asi není třeba dohadovat, ten bude dozajista dostačovat na všechny hry, které nepotopí pomalý Atom.

Spotřeba Ionu 2 je 12 W, tedy relativně dost. Nvidia ovšem nedávno uvedla technologii Optimus, která v podstatě automaticky a za běhu systému přepíná zobrazování mezi integrovanou grafikou (zde GMA 3150) a dedikovanou GeForce (Ion 2). Nemusíte se o nic starat, Optimus podle potřeby výkonu a podle nastaveného profilu spotřeby zvolí, zda je lepší provozovat tu či onu grafiku, přičemž druhou zcela vypne. Pokud budete fungovat na osmičlánkové baterii, díky které nám netbook značně ztloustl, dočkáte se tak přibližně pěti až deseti hodin výdrže, v závislosti na častosti zapínání Ionu.

Ion je tedy nakonec v podstatě dedikovanou kartou se skvělými možnostmi přepínání.

Netbook bude, zřejmě za nepříliš sympatickou cenu, prodáván s Windows 7 Home Premium. Ve zdroji najdete řadu obrázku s vysokým rozlišením. Velkou škodou je osazení pouze Atomu N450, který je jasně nejslabším článkem minibooku, dále zamrzí hrubý displej, který Ion 2 také příliš nenapne.

Zdroj: netbooknews.de

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. no, tak nevim, ale pokud bude kvalita podobna, jako x200, tak to moc zazracne nebude, mam ji jiz 3x v servisu, praskajici palmrest, klavesnice je uvolnena a bez podlozeni se na ni pise docela neprijemne, pogumovani rohu na viku displaye se osoupalo docela rychle…mozna vada meho kusu, ale mel jsem temer vsechny predesle notebooky rady X a todle je prvne, co jsem maximalne nespokojen, az jsem si radsi poridil macbooka pro a uzivam na nem widle…schazi mi sice par veci, nektere mi vadi, na neco si musim zvyknout, ale za podobnou cenu mam mnohem lepe zpracovane zarizeni…proste, Lenovo neni IBM, ac chapu, ze je to z casti snizovanim ceny, sveho casu podobne stroje staly treba 70-100tis…