Acer nabízí 27palcový IPS s rozlišením 2560 × 1440 px za pěkných 10 500 Kč

0

Na poli 27″ monitorů je situace poměrně ustálená a většina zobrazovadel z levnějšího segmentu disponuje běžným rozlišením Full HD. Zde pravděpodobně Acer shledává mezeru a vplouvá se svým 27palcovým modelem do vod rozlišení WQHD, kde bude mít velké předpoklady k vysokým prodejům především díky své doporučené maloobchodní ceně.

 Acer K272HU
Acer K272HU  

U v nadpisu anoncovaného monitoru za 10 500 Kč přišel Acer s kompletně novým modelovým označením celé výrobní řady  K272HU. Za touto řadou se skrývá právě nový panel slibující dostupné řešení s lákavou kombinací IPS a 1440p. Proč je ale panel levnější než konkurence či jeho obdobnými paramety obdařený kolega B276HUL? Je to dáno především sníženými schopnostmi z pohledu ergonomie. Zapomeňte na výškové nastavení panelu a stejně tak i na otočení na výšku (pivot).

Acer K272HUAcer K272HU

Základní technické parametry, jako je kontrastní poměr 1000:1, jas dosahující 350 cd/m² a pozorovací úhly v hodnotách 178°/ 178° už dnes asi nikoho nepřekvapí. Displej je obdařen v současnosti nejlepší dostupnou matricí (IPS) a využívá podsvícení LED. Podsvit se pozitivně projevuje jak na spotřebě, tak na samotné tloušťce celého monitoru. Právě příkon je ale hlavní údaj, jež Acer u této nové řady vyzdvihuje. Díky použité technologii se u tohoto panelu setkáme s energetickou třídou splňující požadavky na certifikaci Energy Star 6.0, což společně s absencí rtuti a arsenu a využitím recyklovaných plastů přispívá k ochraně životního prostředí.

 

Oba nové IPS Acer připojíte ke zdroji signálu skrze DisplayPort, DVI či 2× HDMI a monitory (teď mluvíme jak o K272HU, tak B276HUL) disponují i konektorem DisplayPort Out (Multi-Stream Transport). Oba mají zabudované reproduktory a B276HUL má kromě lepšího podstavce ještě rozbočovač USB.

Acer B276HULAcer B276HUL

Kdy bude panel dostupný v českých obchodech zatím úplně přesně nevíme, ale K272HU nám v okamžiku naskladnění Acer slíbil zaslat k recenzi.

Zdroj: TZ Acer

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na Chrome jsem si kvůli tomuto přepínání – 720p+velké oknu nainstaloval doplněk, který to dělá za mne…

    Ale abych pravdu řekl, tot ubírání moc nechápu…jestli mít přes video prázdnou lištu se kterou nic neudělám, nebo plnou která pomůže…raději prosím tu plnou 🙂