Acer nadchl novým konvertiblem Switch 7. Je výkonný, tenký a zcela tichý

1
Acer Switch 7 Black Edition

Tchajwanský výrobce na veletrhu UFA představil nové konvertibilní zařízení Switch 7 Black Edition. Acer se drží populárního formátu pracovního tabletu s odpojitelnou klávesnicí inspirovaným Surfacy Pro od Microsoftu.

Switch 7 má 13,5″ IPS displej s rozlišením 2256 × 1504 px. Je samozřejmě dotykový a v balení bude i pasivní stylus od Wacomu, který rozpozná 4096 úrovní přítlaku a také úhel naklonění.

Srdcem počítače budou procesory Intel Core 8. generace. Nejvyšší model s Core-i7 by měl být čtyřjádrový. Acer také do Switche poprvé integroval dedikovanou grafiku, konkrétně GeForce MX150. Jde o mobilní obdobu desktopové GT 1030. Zahřívající se čipy se Aceru opět podařilo zkrotit i bez použití ventilátoru. Vylepšené vodní chlazení slibuje zcela nehlučný provoz.

Novinkou je také automaticky odklopitelný stojánek. Jak funguje polohování a magnetické připojení klávesnice si v Berlíně vyzkoušel kolega Radek Kejduš.

Klávesnice je podsvícená a nabízí velký touchpad. Acer nezapomněl ani na čtečku otisků, tu však integroval do rámečku displeje. Je to logické, klávesnici nemusíte mít vždy s sebou. Na tabletové části najdeme Thunderbolt 3, USB 3.0 a čtečku microSD karet. Celé tělo je z hliníku a i s klávesnicí váží jen 1,15 kg.

Acer Switch 7 Black Edition se začne prodávat v prosinci, cena startuje na 2000 eurech (52 000 Kč). Přesné specifikace zatím Acer neprozradil, ale s takovou cenovkou by profesionály urazil, kdyby nasadil méně než 8 GB RAM a 256 GB SSD.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář