Acer oživí Chromebook C720 rychlejším procesorem Core i3. Nic dalšího neprozradil

0

O novém Chromebooku od Aceru se stojí za to zmínit už jen proto, že nabízí nezvykle luxusní procesor na jednoduchou hračku s prohlížečem v hlavní roli. Čerstvá varianta modelu C720, jenž byl při uvedení osazen 1,4 GHz Celeronem, bude povýšena a dostane do vínku Core i3‑4005U o taktu 1,7 GHz. Acer klidně mohl laptop s Chrome OS v označení povýšit, aby se nám modely mezi sebou nepletly.

Možná si pamatujete, že existuje ještě velice podobný C720P, opět s Celeronem. Ten oproti svému bráškovi nabídl dotykovou obrazovku. Výkonnější a dražší procesory v Chromeboocích běžně nevídáme. Pokud je nepohání líný procesor architektury ARM, pak je to Atom, případně Celeron. Pouze ukázkový Pixel od Googlu a Series 5 550 od Samsungu si oba užívali silnějšího Core i5.

 

Podle redaktora BetaNews, který si novinku zběžně osahal, se nový Chromebook s procesorem Core i3 podobá staršímu C720. Revoluce se tedy nekoná, pouze se zlepšují parametry. Otázkou zůstává, jaký vliv to bude mít na cenu, která je u těchto zařízení velice důležitá. Předražený notebook s Chrome OS by si pořídil jedině největší nadšenec. Acer bohužel na detaily sdílný nebyl. Neznáme cenu, dostupnost ani velikost operační paměti.

Zdroj: BetaNews via Chrome Story

Ohodnoťte tento článek!