Acer Revo RL100: konečně pořádné HTPC

0

Acer včera oznámil Revo 100 alias Revo RL100, multimediální minipočítač ve tvaru DVD rekordéru. Bude se vám líbit jeho bezdrátový touchpad i hardwarová výbava.

Na první pohled vás zaujme design. Stroze hranatá krabice je z matného šedočerného plastu a na první pohled tak trochu připomíná zavřený notebook Lenovo ThinkPad. Tvarově je počítač stylizován také jako zavřený notebook nebo tenký DVD-přehrávač. Navzdory konzervativnímu vzhledu ale patří PC k těm lepším obývákovým minipočítačům.


Uvnitř najdete Athlon II Neo X2 K325, dvoujádro na 1,3 GHz. To je o něco rychlejší procesor než s oblibou osazovaný dvoujádrový Atom D525, ale ve srovnání s platformou AMD Brazos (40nm procesory Fusion) tak dobře nevypadá. Škoda, že Acer nepočkal. Grafikou je Nvidia Ion druhé generace, RAM tu jsou 2 GB a pevný disk má pěknou kapacitu 500 GB.


Máme tu i mechaniku, která umí vypalovat CD a DVD a číst dokonce i Blu-Ray disky. Konečně tu nechybí ani vestavěný digitální TV tuner, věc, která u podobných rádoby HTPC často schází. Dále je tu čtečka paměťových karet, zásuvka na kabel Ethernetu, Wi-Fi, Bluetooth 3.0 i tři porty USB 2.0. Obraz připojíte na HDMI, pro zvuk je tu optický konektor S/PDIF.

klávesnice je tvořena jen podsvícením, bez přepnutí touchpadu není skoro vidět

Hezkým příslušenstvím bude určitě RevoPad, čtvercová bezdrátově připojovaná destička, která poslouží nejen jako touchpad, ale po přepnutí i jako klávesnice s řadou multimediálních tlačítek i s kolečkem pro ovládání hlasitosti, tedy ideální dálkové ovládání počítače z gauče. Celý stroj může připomínat DVD rekordér i ovládáním, pokud jej budete ovládat přes softwarovou multimediální vrstvu Clear.fi.

rozhraní ve stylu videa

Acer Revo RL100 běží se systémem Windows 7 Home Premium, lze jej pořídit za 12 000 Kč, za tu cenu dostanete poměrně schopný a dobře vybavený počítač-srdce domácího kina. Dostupnost se očekává do týdne.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!