Acer TravelMate 6493 – sází na spolehlivost

0

Notebook je postaven na bázi technologie Intel Centrino a v závislosti na modelu nabízí procesory Intel Core2 Duo T9400 (6 MB cache, takt 2,36 GHz, 1 066 FSB), T9600 (6 MB cache, takt 2,8 GHz, 1 066 FSB) nebo P8400/P8600 (3 MB cache, takt 2,26/2,4 GHz, 1 066 FSB). Čipset Intel GM45 Express podporuje technologiiActive Management Technology 4.0 doplňuje integrovaná grafická karta Intel Graphics Media Accelerator X4500MHD, která je navržena pro DirectX 10 a zajišťuje výkon pro použití rozhraní Aero operačního systému Windows Vista i pro zpracování videa.

Aktivní LCD panel nabízí klasické rozměry 14,1″ WXGA s LED podsvícením a spíše nižším rozlišením 1280 x 800 pixelů, umožňuje zobrazit několik aplikací ve více oknech s podporou utility Acer GridVista, a tedy přispívá k vyšší produktivitě a současně nabízí obraz srovnatelný s kinem. S ohledem na nízké vertikální rozlišení displeje je použití podobných utilit nutností, většina uživatelů by však raději uvítala větší rozlišení displeje – použité rozměry 1 280 x 800 bodů jsme zvyklí tolerovat ještě u třináctipalcových notebooků, avšak u větších úhlopříček nemý jejich použití opodstatnění.

TravelMate 6493 může být vybaven až 4GB pamětí DDR3 800/1033 MHz, která umožňuje zkrátit dobu odezvy, pracovat s několika aplikacemi najednou a zvýšit produktivitu. Standardně je však notebook osazen pouze dvěma gigabajty paměti, pro slibované zvýšení produktivity budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Více než dostačující kapacitu pro data nabízí velký pevný disk (v základu 120 GB s možností přiobjednat kapacitu až 320 GB), multiformátová čtečka paměťových karet a optická mechanika DVD vypalovačky, která nabízí další možnosti pro ukládání a správu souborů i složek libovolné velikosti. Ke zvýšení univerzálnosti a mobility notebooku TravelMate 6493 přispívá řešení Acer MediaBay, které umožňuje za provozu měnit druhou baterii a tím prodloužit výdrž o další 2 až 2,5 hodiny nebo druhý pevný disk 320 GB, optickou mechaniku, které rozšiřují kapacitu pro ukládání dat.

Standardem bude šestičlánkový akumulátor (udávaná výdrž 3 hodiny), dokoupitelný pak akumulátor devítičlánkový (udávaná výdrž až 4,3 hodiny).

TravelMate 6493, který je určen pro uživatele na cestách, nabízí mnoho progresivních možností pro řešení připojitelnosti: od WiFi/WiMAX s podporou Acer SignalUp s bezdrátovou technologií Invilink Nplify přes připojení k lokální pevné síti Ethernet po modem. Vybrané notebooky jsou dále vybaveny úplnou připojitelností WWAN pro spojení ve čtyřech pásmech GSM/GPRS/EDGE na frekvenci 850/900/1800/1900 MHz a UMTS/HSDPA na frekvenci 2100 MHz.

Skutečná identita uživatele je ověřena řešením pro digitální snímání otisků prstů Acer Bio-Protection1, které podporuje Pre-Boot Authentication (PBA), jeden z nejlepších programů pro kontrolu bezpečnosti na trhu, a Acer FingerLaunch pro bezpečné spouštění programů nebo ověřených dokumentů jedním dotykem prstu. Fyzické zabezpečení zajišťuje technologie DASP, která spojuje inovativní hardwarová a softwarová řešení pro ochranu pevného disku notebooku při nárazech a pádech. Poškození pevného disku brání deska ze speciálního materiálu Acer DiskAnti-Shock Protection, která tlumí nárazy.

Ohodnoťte tento článek!