Acer TravelMate 8481T: 13″ notebook se 14″ displejem

0

Acer připravuje nový TravelMate TimeLineX 8481T. Notebook je jen 22 mm silný a v 13,3″ těle má 14″ displej se standardním rozlišením 1366 × 768 px.

Tělo z hořčíku a hliníku slibuje poněkud vyšší pevnost, než na jakou jsme zvyklí od Aspirů, řada TravelMate navíc ze svého určení disponuje slotem na dokovací stanici. Displej s extratenkým rámečkem je navíc na kovových kloubech. Nezapomnělo se ani na čtečku otisků prstů. O kvalitu a korporátní funkce pro nižší business-class příznačné je tedy postaráno.

Uvnitř najdete Core i5 Sandy Bridge s 4 GB RAM a integrovanou grafikou HD Graphics 3000, dále 320GB pevný disk se 7200 otáčkami za minutu. Velikou výhodou je výdrž na baterii. Acer osadil osmičlánkový akumulátor PowerSmart, který slibuje až třikrát tolik vybíjecích cyklů oproti běžným akumulátorům, notebook na baterku vydrží prý až masivních 13 hodin.

Z běžných vlastností bychom neměli zapomenout na Wi-Fi, Bluetooth 3.0, USB 3.0. Ultratenký Acer Travelmate se bude prodávat nejprve v Severní Americe, a to za cenu od $999 výše, česká cena tedy bude nejspíše začínat zhruba na 17-19 tis. Kč.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jinak ale, když už kupovat něco pro multimediální centru/HTPC tak je pořád lepší volbou než tyto „ořezávátka“ koupit Intel Pentiu​m G620T (TDP35W), k tomu mini-ITX desku a vyjde to zhruba stejně draho. Jenom teda ještě to chce přihodit nějakou stovku za lepší chladič co by to zvládl pasivně uchladit. Bez zátěže bude mít taková sestava spotřebu stejnou, neli nižšší než AMD a v klidu s přehledem to zvládne jakýkoliv film, ale i nějakou tu kompresi videa apod.