Acer TravelMate P213 bude mít čtrnáct palců, Core i5 Ivy Bridge a nízkou cenu

0

Pracovněji zaměřená řada Acer TravelMate se dočká dalšího přírůstku. Ve Spojených státech byl oficiálně představen čtrnáctipalcový model P213, vybavený tentokrát již současnou generací procesorů Intel a lákající kromě nenápadného, „profesionálního“ designu třeba také na poměrně nízkou cenu.

TravelMate P213 by se měl objevit v několika různých konfiguracích, u všech se alespoň prozatím počítá s procesory Intel. Nejvíce je zmiňována verze s některým z nových dvoujader Core i5; v tiskovce se ovšem nikde nepíše, o který konkrétní model půjde a ani zda to bude nízkonapěťový procesor s TDP 17 W či „plnotučný“ s TDP 35 W. Zmiňována je také existence levnější verze s procesorem Core i3, což by pro většinu plánovaných využití čtrnáctipalcového pracovního notebooku mělo stejně stačit.

Zbytek výbavy nebude příliš překvapivý, k dispozici bude plotnový pevný disk s kapacitou 500 GB, 4 GB operační paměti a integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4000. Displej bude mít rozlišení bohužel jen 1366 × 768 bodů; uvidíme, zda se třeba časem Acer pochlapí a nabídne i něco lepšího. Konektivita by měla být veskrze standardní a čítající bezdrátové sítě (Wi-Fi, Bluetooth) a obvyklou sadu konektorů (USB 3.0, LAN, VGA, HDMI…). Přítomna bude trochu překvapivě i technologie Intel WiDi pro bezdrátový přenos obrazu do kompatibilních zařízení.

 

U pracovního notebooku (byť levného) samozřejmě nesmí chybět ani rozšířené zabezpečení, představované zabudovanou čtečkou otisků prstů a technologií Acer ProShield, což bude balíček bezpečnostních nástrojů od zamčení počítače na úrovni BIOSu přes bezpečné mazání dat (shredder) až třeba po možnost vytvoření zabezpečeného skrytého oddílu na disku (PSD – Personal Secure Drive).

TM B213 bude příbuzným již dříve uvedených nových TravelMatů B113 a P243; druhý jmenovaný je novince dost podobný, ale nabízí navíc diskrétní grafickou kartu. Oba jmenované jsou již v České republice prodeji a jsou dost levné, protože využívají procesory minulé generace (Intel Sandy Bridge); P213 bude mít novější výbavu, takže si za ni mírně připlatíte. Stále to ale nebude mnoho; tiskovka Aceru pro USA udává 600 dolarů za verzi s Core i3 a 800 za Core i5. V České republice zatím ceny stanoveny nejsou, ale očekáváme začátek pod 15 000 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Acer / Engadget

Ohodnoťte tento článek!