Acer TravelMate P243: levný pracovní notebook s matným displejem

0

Nejen řadou Aspire živ je Acer: ve Velké Británii nyní představil nový čtrnáctipalcový notebook ze „serióznější“ řady TravelMate. Na první pohled nám trochu připomíná řadu ThinkPad Edge od Lenova, především svým matně černým plastovým tělem a matným displejem, a bude nabízet zřejmě docela silnou výbavu za málo peněz.

Acer TravelMate P243

Novinka s názvem Acer TravelMate P243 je čtrnáctipalcový notebook, vybavený novými procesory Intelu třetí generace Ivy Bridge. Přesný model procesoru (či procesorů) neznáme, víme pouze, že půjde o mainstreamové dvoujádro z řady Core i5. To bude doplňovat až 8 GB operační paměti, diskrétní grafická karta GeForce GT 630M (tedy přeznačená GT 540M, známá například z minulé generace Acerů TimelineX) a plotnový pevný disk s kapacitou 750 GB.

 

Sympaticky matný displej dostane rozlišení 1366 × 768 bodů, s možností připlatit si za vyšší Acer pravdědpodobně nepočítá. Klávesnice z fotografií vypadá poměrně sympaticky a na současné poměry je neobvyklá; zatímco dokonce i Lenovo se přiklání k chicletům, tady se objevuje klasická klávesnice. Rozložení vypadá až na jednořádkový Enter povedeně a notebook bude mít i vyhrazený pravý sloupec pro klávesy pro pohyb v textu (PgUp, PgDn atd.), což je u pracovního notebooku výborná zpráva. S podsvícením vzhledem k ceně spíše nepočítáme, pokud se nakonec objeví, bude to velmi příjemné překvapení.

Acer TravelMate P243

Cena bude ve Spojeném království začínat na 339 librách, což je podle aktuálního kurzu zhruba 536 amerických dolarů a 10 500 Kč. Jedná se o cenu bez daně a dalších nákladů; pokud se notebook dostane k nám, očekáváme ceny zhruba od čtrnácti tisíc. Vzhledem ke konfiguraci a na první pohled zajímavému, pro Acer v poslední době nepříliš tradičnímu zpracování nám to přijde docela dobré.

Zdroj: VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář