Acer TravelMate Timeline 8×72: dlouhá výdrž i vysoký výkon

0

Acer představil kromě již zmíněných Aspire One 521 a 721 i nové notebooky řady TravelMate. Počítače nové řady Acer TravelMate 8×72 Timeline využívají přednosti nejnovějších ultrarychlých mobilních procesorů  Intel Core i7, i5 a i3 a mobilního čipsetu Intel HM55 Express.

Nové notebooky řady TravelMate 8×72 Timeline, nabízené ve třech formátech 13,3″, 14″ a 15,6″, jsou vybaveny displejem WXGA s podsvícením LED diodami, poměrem stran 16:9, vysokým rozlišením 1366×768 a vysokým jasem.

 

Notebooky  TravelMate 8×72 jsou tenké (tloušťka je o něco větší než 1″) a lehké – váží od 1,6 kg (13,3″ model) do 2,6 kg (15,6″ model). Mají pevný disk s vysokou kapacitou (až 640 GB), popř. disk SSD (až 160 GB), multiformátovou čtečku paměťových karet a optickou mechaniku DVD.

Volitelný replikátor portů Acer ezPort IV zajišťuje naprostou univerzálnost, protože je vybaven veškerými potřebnými rozhraními včetně Ethernet, VGA, DVI-D a USB pro připojení periferních zařízení, jakož i konektory pro mikrofon a reproduktory a dále zámkem Kensington.

Klávesnice je osazena širokými klávesami a ergonomickým provedením klávesnice Acer FineTouch.  Model s 15,6″ displejem je vybaven numerickým blokem. Touchpad podporuje multitouch ovládání gersty.

Řada TravelMate 8×72 Timeline nabízí 3G, Wi-Fi, Gigabit Ethernet nebo Bluetooth. Řešení Acer Video Conference včetně webové kamery Acer Crystal Eye s vysokým rozlišením 1,3 MB a vestavěným mikrofonem umožňuje uspořádat videokonference.

Bezpečnost u modelů TravelMate řeší Acer pomocí několika systémových nástrojů. Jedním z nich je Acer Backup, kterým lze snadno a rychle kopírovat soubory na libovolné místo a opět je v případě potřeby vyvolat. Dalším řešením je Acer Bio-Protection se snímačem otisků prstů zabraňující neoprávněnému přístupu do systému a chrání data biometrickou technologií. Zlepšená technologie Acer DASP (Disk Anti-Shock Protection), chrání pevný disk proti běžným rizikům, která ohrožují počítač na cestách.

Zdroj: Acer CZ

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář