Acer TravelMate X: chtějte po něm hlavně práci, na zábavu ho neužije (recenze)

2
Předchozí
Následující

Klávesnice a touchpad

Klávesnice u 14″ notebooků má už k dispozici více místa, ale zase ne tolik, aby se vešel numerický blok. Většinou je toto místo navíc využito právě pro několik kláves typu PgUp a PgDn. U TravelMatu přispívají k ergonomii, kterou ale zase kazí provedení kurzorových šipek (tento styl započalo HP, už jej má i Macbook a šíří se jako neergonomický mor).

Kritizuji to snad pokaždé, zvlášť ve srovnání s posledními ThinkPady, které mají tuto část klávesnice skoro dokonalou.

img_5576
Skvělá čtečka otisků, ale také dost nepohodlné kurzorové šipky

Horní řada kláves funguje primárně pro F-klávesy, multimédia jsou dostupná přes tlačítko Fn. Zapínací tlačítko má TravelMate sice v klávesovém bloku, je však označeno výrazně a nemělo by docházet k náhodným vypnutím už jen díky přítomnosti sloupce kláves navíc. Navíc jej Acer chytře nastavil tak, že jej pro vypnutí musíte podržet déle. Třeba takto provedené Asusy se vypnou hned.

img_5575

Obecně je klávesnice TravelMatu vcelku dobrá, tlačítka dostala mírné prohnutí a na rozdíl od dřívějších modelů Aceru, které měly klávesy zcela rovné, se na ní píše o dost lépe.

Vylepšení se dočkal i touchpad, který potěší jednak svou pohodlnou velikostí, přesností i příjemným stiskem tlačítek, které lze stisknout zhruba do poloviny. Podsvícení zvýrazní spíše okolí kláves, čitelnost písmenek moc nevylepšuje. Zato čtečka otisků funguje s Windows Hello velmi dobře a je návyková.

Předchozí
Následující

2 KOMENTÁŘE

  1. Vnitřní implementace USB-C portu je pouze 3.1 gen 1 s podporou zobrazování na externích displejích. Nevím kde jste přišli na Thunderbolt, vedle konektoru by se musela nacházet značka blesku. Notebook tedy nezvládne externí grafické karty, ani napájení přes tento konektor. A obecně je propustnost tohoto konektoru limitovaná na 5Gbps, tedy jako u USB 3.0 (u Thunderboltu 3 je to 40Gbps).