Acer ukázal luxusní hliníkový Chromebook s Full HD IPS displejem

10

Když se řekne Chromebook, znamená to u nás automaticky Acer. Tchajwanský výrobce k tomu přišel právem, nikdo jiný totiž Chromebooky na český trh oficiálně neuvedl. Acer nyní na akci next@acer přišel s novým patnáctipalcovým hliníkovým modelem s označením Chromebook 15.

Většina Chromebooků je plastových a spadá do nižší cenové kategorie, proto hliníkový model, navíc s rozlišením Full HD, určitě vítám. Z hliníku je sice jen vrchní kryt a opěrka kolem klávesnice, přesto je výsledný dojem hodnotný.

acer_ifa_chromebook_15_01acer_ifa_chromebook_15_02

Chromebook neobsahuje jediný ventilátor a je zcela tichý. Navíc váží pouze 1,72 kg, což je na patnáctku hodně slušné. Acer uvádí až 12hodinovou výdrž, ale to není proti starším modelům nic moc nového.

Klávesnice bohužel postrádá numerický blok, a to je zase na patnáctku škoda – zvlášť, když ji Acer označuje za plnohodnotnou. Okolo klaviatury jsou dva velké reproduktory.

Hardware obsahuje dvoujádrové Celerony, nebo čtyřjádrové Pentia. K tomu eMMC úložiště (výrazně pomalejší než SSD, ale o něco svižnější než HDD) velké 32/64 GB a 4/8 GB operační paměti. Konektorová výbava zahrnuje i USB-C, HDMI nebo čtečku SD karet – bohužel jen malých microSD.

Kromě webových aplikací na Chromebooku spustíte i aplikace pro Android. Tedy by mělo fungovat například i Kodi. V prodeji bude s dotykovou i nedotykovou obrazovkou od října za cenu od 499€ (okolo 14 000 Kč). Půjde zřejmě o nejvybavenější Chromebook na našem trhu.

 

Ohodnoťte tento článek!

10 KOMENTÁŘE

  1. za 500€ sa da kupit aj normalny notebook, nie tato sialenost… Ale dobre vam tak, kto si to kupi…. 15″ booky s celeronom a windowsom zacinaju na 350€, s core i3 zacinaju na 400€ a ked chcem nieco ultra prenosne Lenovo IdeaPad 110s 222€

  2. No tak za mě i něco z praxe. 15″ chromebok nesmysl. Tohle zařízení je ideální jako 13-14″ max. Výdrž má skvělou, výkon jako nadupaný telefon za stejnou cenu. Google play funguje a Kodi taky. Jediný problém je že občas padá a filmy se někdy nepřehrají jak mají, neobjeví se menu. Je to skvělé zařízení na konzumaci a pro šikovné jde nahrát i Win. Vše co ke konzumu potřebujete je na Google obchodu, vyloženě nebylo nic co by mě omezovalo. Jen můžete úplně zapomenout na hraní i kdyby jednoduchých moba věcí, protože Directx. Nulová údržba, aktualizace, vždy poskytne dostatek výkonu pro to co potřebujete. Hlavní bonus je v podobě ceny, když se spokojíte s TN dostanete za řekněme 7k sdph moc prima bezůdržbový stroj na vše, kromě hraní DX her a speciálních programů které nejsou na Google play. Zkoušeno na 14″ Acer IPS.