Acer ukázal nejlepší Chromebook všech dob (s numerickou klávesnicí)

0

Zvláště na českém trhu platí, že Chromebook = Acer. Jednoduchý a levný notebook určený pro školství, některé  typy podniků, ale i pro starší uživatele (obdobně jako tzv. seniorské telefony). Chromebook je zkrátka pro určité skupiny uživatelů výborný počítač. Acer včera v New Yorku představil nové Chromebooky a s nekompromisním modelem 715 poprvé vstoupil do první ligy počítačů.

Acer provedení Chromebooků postupně zlepšuje. Od plastových těl a TN displejů tak Chromebooky dospěly do stavu, kdy mají kovové tělo či podsvícené klávesnice a nechybí ani USB-C 3.1 (Gen 1) či čtečka otisků prstů.

Acer ukázal dva nové modely: 714 a 715, tedy čtrnáctipalcový a patnáctipalcový Chromebook. Oba jsou určené pro byznysové použití, mají tzv. Chrome Enterprise a certifikaci Citrix, ale stejně dobře mohou fungovat i pro domácí využití. Chromebook 715 je navíc první, který obsahuje i numerickou část klávesnice. Její absence u dřívějších (velkých 15″) modelů byla velká škoda.

Acer Chromebook 715 1
Acer Chromebook 715

Kromě hliníkového šasi splňují i armádní standard MIL-STD 810G. Ten má ale spousta běžných produktů a není to něco zase tak výjimečného. Přesto značí, že zařízení něco vydrží. Podle Aceru vydrží pád ze 122 centimetrů a můžete jej zatížit 60 kg.

O výkon se starají procesory Intel Core osmé generace a na akumulátor mají vydržet až 12 hodin. USB-C 3.1 je na obou stranách a z obou lze zařízení i napájet, ale také připojit druhý monitor. Další konektivita zahrnuje klasické USB-A 3.0 a čtečku karet microSD. Bezdrátové připojení je možné přes rychlý standard 802.11ac či Bluetooth 4.2 (zde je trochu škoda, že Acer nepřešel rovnou na BT 5.0). Na touchpad je možné kliknout kdekoliv po jeho ploše a jeho povrch chrání sklo Gorilla Glass 6. Možnosti připojení lze rozšířit dokovací stanicí (Acer USB-Type-C Dock, který funguje i pro běžné notebooky) taktéž přes USB-C. Kromě myši tak doma připojíte i tiskárnu (pakliže nemáte bezdrátovou) a další zařízení.

Acer USB Type C Dock
Acer USB Type C Dock

Chromebook 715 má 15,6″ dotykový IPS displej s rozlišením Full HD, ale bude v prodeji i nedotyková verze. Chromebook 714 má 14″ displej se stejnými parametry a kromě menšího provedení se liší absencí numerického bloku kláves (ten by se ani nevešel). Acer navíc ztenčil rámečky, což je příjemný trend.

Pokud byste si chtěli tento ultimátní Chromebook pořídit , připravte si zhruba 15 500 Kč a počkejte na červen. Menší 714 bude stát okolo 14 000 Kč. Za takovou cenu už koupíte vcelku slušný notebook s Windows, nicméně výhoda Chromebooku není jen v tom, že je (byl) levný. Svižný systém Chrome OS je pro některé činnosti vhodnější a je dobře, že někdo prodává i kvalitní Chromebooky.

Acer ukázal nejlepší Chromebook všech dob (s numerickou klávesnicí)
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (89.41%) 17 hlasů