Acronis True Image změnil jméno na Cyber Protect Home Office. Kombinuje klonování a zálohováním s antivirem

13
Acronis TI
Acronis
-
Zdroj: Acronis

Známý klonovací software už delší dobu umí víc funkcí, ale klonování disku jako nejznámější součást mu zůstalo. Nyní se bude jmenovat Acronis Cyber Protect Home Office.

Acronis True Image jako každý softwarový balík postupně nabobtnal a současná verze už klonování uvádí jen jako jednu z mnoha funkcí. Nechci hodnotit, zda je to dobře nebo špatně, ale přeci jen kvůli klonování jednou za pár let si nikdo software nekupuje.

Však jej také řada výrobců SSD přikládá zdarma právě pro jednorázový účel naklonování starého disku na nové SSD. Předpokládá to možnost připojení druhého disku třeba přes redukci SATA/M.2 na USB, ale funguje to stále velmi dobře. Acronis v těchto verzích kontroluje značku SSD, nevyužijete jej jinak. A někdy se ten nástroj ani nejmenuje Acronis, třeba Seagate si jej přeznačkuje na „Seagate Disc Wizard“, byť stále jde o tentýž software.

Acronis
Acronis

Acronis Cyber Protect Home Office v plné verzi má být hlavně zálohovacím nástrojem, který obsahuje i antimalwarovou a antiransomwarovou ochranu. Je tedy jakýmsi antivirem a nabízí i čištění počítače. Zajímavostí je možnost obnovení zálohy na jiný hardwarově odlišný počítač. Licence začíná na 2115 Kč ročně – Acronis již delší dobu funguje na bázi předplatného.

Acronis založil Sergej Beloussov a rozhovor s ním si můžete přečíst u nás na Lupě.

zdroj: Acronis

Acronis True Image změnil jméno na Cyber Protect Home Office. Kombinuje klonování a zálohováním s antivirem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

13 KOMENTÁŘE

 1. To si můžou nechat. Chápu, že je problém prodávat takový SW každý rok znova, ale já chci zálohovač a nástroj na tvorbu obrazů/klonování. Akceptoval bych i roční „předplatné“ za 200-400Kč, ale tohle fakt ne.

  S Acronisem žiju někdy od verze 8, pokusy o „velké řešení“ tu už byly (přejmenování TI na TI Home a rozjetí firemní verze), ale pokud zkriplili i Home verzi, je na čase se poohlednout po konkurenci.

 2. Vždy když něco funguje dobře, rychle a zdarma tak to autor chce monetizovat. A pak to má tenhle bobtnajici efekt a stane se z toho zase jeden z mnoha stejných programů. Kolikrát jsem to už viděl.

  • Tak proti tomu, aby autor/firma na necem vydelala penize, neni nic zase spatneho. Co je blbe je zpusob, jakym to pojali. Jinak Akronis se ‚dodava(l)‘ treba spolecne s koupi Crucial SSD, takze nejake penize podle mne dostavali uz od tama.

 3. Hmm je čas udělat Acronisu pápá…
  Používám to jak v práci, tak i na vedlejší projekty a melouchy.

  Jaké jsou alternativy?
  Clonezilla mě moc nesedla, dodnes rád vzpomínám na Norton Ghost – jedna 1,44MB disketa včetně povedeného grafického rozhraní 🙂

 4. Na 3 ruznych PC pouzivam Acronis True Image 2017, 2018 a 2021. Licence mam trvale, on je totiz Acronis stale nabizi, ale jen pres partnery. Nemam duvod menit.
  V praci pouzivame Macrium Reflect, muzu doporucit. Je to rychle stejne jako Acronis a dobre komprimuje, pokud uzivatel neni blbec a nastavi si to.
  Jinak AOMEI backup znam take a i ten je slusne pouzitelny. Trochu tak chapu, ze Acronis tlaci na pilu, konkurence je totiz dost dobra. Otazka je, zda nahodou kroky Acronisu spis neublizi a nepovedou uzivatele prave do naruce konkurence.