Adata uvedlo 2,5″ průmyslové disky ISSS332 ve verzi se SLC nebo MLC čipy

0

Již dlouho jsme v záplavě SSD postavených na MLC (TLC) paměťových čipech neslyšeli o původní technologii SLC, která má oproti těm novějším jednu zásadní nevýhodu – cenu. Kvůli nižší hustotě paměťových buněk, respektive schopnosti zapsat pouze jednu informaci na každou buňku, je potřeba mnohem většího prostoru, což samozřejmě zvyšuje výrobní náklady. Benefitem je však především vyšší životnost a rychlost (především u zápisu). A právě to se v serverovém potažmo průmyslovém užití hodí, ale i zde postupně pronikají MLC disky, které profitují z nižší výrobní ceny a překotného vývoje, díky němuž postupně dohání SLC disky.

Adata ISSS332 MLCAdata ISSS332 SLC

Disky Adata ISSS332 budou dostupné ve dvou verzích oddělených barvou štítku i popisem, kde je striktně uvedeno, jaké čipy byly použity. Velikost disku bude standardních 2,5″ a budou využívat rozhraní SATA 6 Gb/s. Sekvenční čtení a zápis by mělo v obou případech dosahovat rychlosti 560, respektive 450 MB/s, zatímco rozsah provozních teplot je -40 – 90 °C.

Disky ISSS332 budou dostupné v kapacitách 8 – 256 GB (SLC) a 16 – 1000 GB (MLC). Životnost obou variant by měla dosahovat dvou miliónů hodin MTBF. ISSS332 disponují mnoha pokročilými technologiemi včetně nezbytného TRIM, NCQ či S.M.A.R.T.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!