Adobe pomůže Applu. Vydá plnohodnotný Photoshop pro iPady

1
Adobe Photoshop CC ikona
Adobe Photoshop CC

iPady dostanou ve firmách a kreativních studiích nový smysl. Adobe totiž pro tablety od Applu chystá plnotučný Photoshop. Potvrdil to listu Bloomberg produktový ředitel Adobe Scott Belsky s tím, že bychom se mohli dočkat převedení i dalších aplikací. Photoshop pro iPad bychom měli poprvé vidět v akci na říjnové konferenci Max, k uživatelům se dostane pravděpodobně až v roce 2019.

Adobe již pro iOS několik aplikací souvisejících aplikací vydali. V App Storu najdeme Photoshop Express, Photoshop Mix, Photoshop Sketch nebo Photoshop Fix, ve všech případech jde o jednoduché a jednoúčelové bezplatné aplikace, které jen ždímají slavné jméno.

TIP: Jsme lepší než Lightroom i Affinity, říká ředitel Zoneru Michal Prouza (rozhovor)

Velká aplikace, pravděpodobně půjde o Photoshop CC závislý na předplatném, může pomoci Applu nakopnout prodeje iPadů. Grafici na Adobe slyší a iPady Pro dnes mají vysoký výkon, poměrně velký displej a hlavně pokročilé ovládání stylusem Apple Pencil, který má rychlé reakce a kromě přítlaku rozpozná i naklonění hrotu.

TIP: Adobe ukončí Lightroom 6, budoucnost je v předplatném

Je pravděpodobné, že nepůjde o port dospělého Photoshopu z PC a Maců. Ani konkurence Adobe nepřeváděla své aplikace 1:1. Pixelmator i Affinity Photo pro iPad jsou sice plnohodnotné rastrové editory, ale nemají všechny funkce z desktopu.

Adobe pomůže Applu. Vydá plnohodnotný Photoshop pro iPady
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlasů

1 komentář

  1. Plnotucny plnohodnotny Photoshop, ktery neni dospely.

    Tak jak to je, bude to Photoshop, nebude to Photoshop, zda se ze se toho moc nevi, proc vznikl clanek je tak trochu zahadou.

    Jinak mimochodem plnotucny Photoshop je CS6, ktery mi nastesti vcas koupil zamestnavatel a nechal mi ho i potom co uz ve firme nedelam. Snad bude fungovat navzdy. CC predplatne bych radeji presel k tomu Afinity, ktere jsem teda jeste nezkousel, ale pry vyborne. Ono nakonec spousta veci se da dneska delat v Krita, ktera je zadarmo.