Adobe Flash Player 11.3 vyšel. Přináší režim sandbox pro Mozillu Firefox

0

Bezpečnost je firmě Adobe často vytýkána, a to především v souvislosti s proslulým zásuvným modulem pro internetové prohlížeče. Flash Player se ovšem dočkal dalšího povýšení, o jednu desetinu. Novinek je protentokrát poměrně málo, ovšem napočítáte jich určitě více než v případě běžného servisního vydání. Na řadu přišlo právě vylepšení bezpečnosti, což určitě rádi slyšíte. Těšit se mohou především uživatelé Firefoxu pro Windows, protože zde konečně funguje ochranný režim sandbox, který není nepodobný sandboxu známému z PDF čtečky Adobe Reader. Izolační vrstva by vás měla poměrně efektivně ochránit při střetu s nepřítelem.

 

To je zhruba všechno, další novinky přistály na platformě OS X, například aktualizace na pozadí, avšak uživatelé Windows mohou těžit pouze ze sandboxu pro Firefox. (Uvedené aktualizace na pozadí totiž verze pro Windows obsahuje delší dobu.) Přirozeně také ze záplat, Adobe se podařilo opravit hned několik zranitelností. Díry najdete ve verzi 11.2.202.235 a starších, pokud tedy používáte postižené vydání, přejděte okamžitě na nejnovější řadu Flash Playeru. Jinak se vystavujete riziku útoků a nestability počítače. Flash Player 11.3 můžete stáhnout z webu Adobe, uživatelé Chromu se jako vždy o nic starat nemusí.

Od nedávna se zásuvný modul umí poměrně efektivně sám aktualizovat na pozadí, takže ruční instalaci provádět nutně nemusíte ani vy ostatní, stačí vyčkat. Pokud nevíte, co za verzi váš prohlížeč obsahuje, přejděte na adresu adobe.com/products/flash/about.

Instalace Flash Playeru 11.3

Zdroj: Adobe 1 | 2

Adobe Flash Player 11.3 vyšel. Přináší režim sandbox pro Mozillu Firefox

Ohodnoťte tento článek!