Adobe uvolnilo Photoshop Express. Je zdarma a určený dotekovým obrazovkám

0

Známá značka Photoshop se vám obvykle vybaví v souvislosti s objemným nástrojem na úpravu fotografií. Jak asi víte, profesionální produkt není k dispozici zadarmo. Existuje levnější varianta pro domácí uživatele, ale úplně bezplatně nám zatím firma příliš mnoho Photoshopů pro Windows nenabídla. Karta se obrací s vydáním Photoshop Express. Za ten nezaplatíte nic, můžete jej volně stáhnout z Windows Store. Ano, pokud nemáte Windows 8/RT, aplikace si neužijete.

Doteková odnož logicky neposkytuje tolik možností úprav, to ani nebyl záměr. Na lehčí práci s fotkami se nicméně hodí dobře. Pomůže vám s úpravou základních parametrů, včetně ořezání, natočení nebo redukce červených očí. Vybírat budete také z patnácti dostupných efektů, připomínajících způsob, jakým nás snímky naučil „mučit“ především Instagram. Z chudé výbavy jmenujme alespoň službu Adobe Revel, jež vám dovolí synchronizovat obrázky napříč zařízeními.

 

Radost z nulové ceny vám ale přeci jen něco zkazí. Adobe se totiž vydává cestou mikrotransakcí v rámci aplikace. Bude vám proto umožněno dokupovat efekty. Až nad nějakým tlačítkem spatříte symbol dolaru, budete vědět. Dotekový Photostop ani není příliš objemný, vešel se do 9 MB. Neobsahuje však češtinu, prozatím jen angličtinu. Stejně pojmenovaný program naleznete již nějakou dobu také na platformách iOS a Android.

Photoshop Express je k dispozici zdarma ve Windows Store
Photoshop Express je k dispozici zdarma ve Windows Store

Zdroj: Windows Experience Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář