Adobe vydalo betaverzi Flash Player 11.6 a AIR 3.6. Novinek není moc

0

Adobe nepolevuje v kadenci vydávání nových verzí svého Flash Playeru. A k nejčastějším aktualizacím přijdou uživatele betaverze, protože tu firma pravidelně oživuje častěji, než si stihnete všímat. Ostatně, stažení a instalaci za vás vždy provede tichý aktualizační mechanismus. Co naleznete nového ve Flash Playeru 11.6? Vývojáři si pohrávají s chováním při přechodu do celoobrazovkového režimu. Typicky se do něj přepínáme, když sledujeme videa na YouTube.

Kupříkladu máte nyní možnost z něj vystoupit, a to pomocí příslušného tlačítka. To se ale neobjeví pokaždé. Přijde na to, zda jste web přidali na bílou listinu. Vývojáři mají ocenit nahlédnutí do struktury zobrazeného objektu. Adobe k tomuto vydání přibalilo rovněž rozšířený profil technologie Stage3D. Do ostrého vydání se nicméně nedostane. Firma chce jen zjistit, na jaké limity narazí. Celkově nám toho Flash Player 11.6 příliš nenabízí.

 

Kdybyste si ho přesto chtěli zkusit, můžete si stáhnout betu z Adobe Labs. Myslíme si však, že není důvod, abyste se zbytečně hnali kupředu. Ve Windows 8 si přirozeně nevyzkoušíte verzi pro Internet Explorer, protože zde naleznete integrovaný Flash Player. Stahovat můžete rovněž Adobe AIR 3.6 beta, jenž obsahuje jedinou novinku. Vývojářům umožňuje, aby načítali několik objektů ve formátu SWF souběžně. Pokud je jich v balíčku více, může docházet k dynamickému načítání dle potřeby.

Adobe Flash Player 11.6 beta

Zdroj: Adobe Labs

Ohodnoťte tento článek!