Adobe vydalo Lightroom pro iOS. Na mobilu a tabletu upraví i RAW

0

Na tohle se čekalo dlouho. Adobe přineslo na iPhony a iPady úpravu a vyvolávání RAWů. Firma dnes „zdarma“ vydala editor Lightroom pro iOS, který to zvládne. Na rozdíl od desktopové verze pro Windows a OS X nemá tolik funkcí, ale slouží spíš k jednodušším úpravám v terénu nebo prezentaci fotek. Velká a kvalitní obrazovka iPadu k tomu jasně vybízí.

Lightroom mobile nefunguje jako samostatný produkt, ale vyžaduje některé z předplatných Creative Cloud. To nejlevnější stojí 12,29 eura (340 Kč) měsíčně včetně DPH a v jeho ceně je desktopový Photoshop, Lightroom a 20GB cloudové úložiště. Bez toho by mobilní Lightroom ani neměl smysl. Přes něj totiž můžete synchronizovat fotky napříč zařízeními, jiným způsobem byste RAWy dostávali na iOS jen těžko.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Podla mna to za pokus stoji, mam na androide Launcher8 a to prostredie dlazdic sa mi paci, vo verzii 8.1 by to mohlo byt bez detskych chorôb. Je to velmi rychle, intuitivne, prehladne, pekne… Ceny u WP su sice nizke, ale tie pristroje nijak neohuruju paramatrami – ja viem, nepotrebuju na svizny chod extra silny hardver, ale za FullHD, IPS, 32GB a kvalitny fotak sa da pytat viac ako za strednu triedu…