Adobe vydalo svůj Reader pro Windows 8. Doteková čtečka PDF přichází

0

O čtečky dokumentů v PDF není zrovna nouze, pro Windows jich existuje nepřeberné množství. Bavíme se přitom o velmi dobrých aplikacích, nikoli o nekvalitních šuntech. Ve Windows 8 došlo k menšímu zvratu. Microsoft do Metra zabudoval vlastní čtečku, po instalaci systému tudíž nemusíte ihned běžet na web a stahovat jinou. Adobe přesto nemůže stát opodál a nechat jiné firmy, aby ho porazili v soutěži o zobrazování vlastního formátu. Poměrně brzy tedy vydává svůj Adobe Reader.

Jmenuje se stejně jako jeho desktopový bratr, přesto byste je na příbuzné neodhadli. Doteková aplikace chce zapadnout do Metra, proto se vydává vlastní cestou. Přestože v dlaždicovém prostředí již jednu čtečku máme, je dobře, že zde zapůsobí tlak konkurence. Funkcemi vás asi novinka nepřekvapí, nechá vás dokumenty sdílet v podporovaných aplikacích nebo posílat obyčejně e-mailem. V textu můžete vyhledávat, případně se pomocí záložek navigovat sem a tam. Adobe Reader naleznete ve Windows Store.

 

Český překlad obsahuje a podporuje také Windows RT. Zuby si nevyláme ani na heslem chráněných dokumentech. Adobe podotýká, že uživatelé s myší a klávesnicí by možná mohli upřednostnit desktopový Adobe Reader 11.

Adobe Reader pro Windows 8

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!