Aerocool uvedl ATX skříň GT-RS BK Edition s převrácenou základní deskou

0

Aerocool připravil novou skříň ze série GT, která je zajímavá především netradičním způsobem, kterým je vyřešené umístění základní desky k levé bočnici a její převrácení vzhůru nohama, a zdroje s pevnými disky, jež se nachází na boku za základní deskou. Relativní nevýhodou tohoto řešení je o něco větší šířka, kvůli které působí GT-RS BK Edition poněkud buclatým dojmem.

Aerocool GT-RS BK Edition Exteriér GT-RS je poměrně hezký. Levá bočnice je z velké části vybavena perforovaným plechem, zatímco pravá bočnice nabídne plastové okno. Přední část víka nabídne klasickou tlačítka reset a start, audio, dvojici USB 3.0 a dvojici USB 2.0 konektorů.

Aerocool GT-RS BK Edition

Skříň má jednu 5,25″ pozici ukrytou za velkými dvířky čelního panelu, kde se navíc za malým výklopným panelem nalézá ještě 3,5″ pozice. Obě pozice jsou umístěny vertikálně a zasahují do komory určené pro disky a zdroj.

Aerocool GT-RS BK Edition Aerocool GT-RS BK Edition

Umístění základní desky společně s disky a zdrojem je asi nejzajímavější věcí na této skříni. Základní deska je umístěna na levé straně skříně, a proto je obrácena také vzhůru nohama. Výstupy pro rozšiřující karty tedy naleznete na v horní části zadního panelu a I/O panel základní desky se nachází pod nimi. Za základní deskou je poté dostatek místa pro zdroj formátu ATX, dvojici 3,5″ disků a dvě 2,5″ palcová zařízení.

 

Pravá komora pojme základní desku formátu ATX, Micro ATX nebo mini-ITX, grafickou kartu o délce 270 mm, respektive 300 mm v případě, že odejmete čelní ventilátor. K chlazení procesoru je možné použít chladič s maximální výškou 121 mm.

Aerocool GT-RS BK Edition Aerocool GT-RS BK Edition

GT-RS je výrobcem osazena jedním 120 mm ventilátorem umístěným za čelním panelem. Dodávaný ventilátor postrádá regulaci a pracuje při 1200 ot./min. Průtok vzduchu dosahuje 48,6 CFM (82,6 m3/h), jeho hlučnost je udávána na 22,5 dBA a životnost na 25 000 hodin MTBF. Na víku skříně se poté nachází třípolohový přepínač, který umožňuje snížení otáček na 500 ot./min. a úplné vypnutí ventilátoru. V závislosti na pozici přepínače se také mění barva podsvícení, protože ve ventilátoru se nacházejí modré diody svítící při nižších otáčkách a červené LED značící maximální výkon.

Aerocool GT-RS BK EditionAerocool GT-RS BK Edition

Čelo skříně dále nabízí ještě jednu 120mm pozici a ve víku naleznete třetí. Dno skříně nabídne další pozici pro 120mm ventilátor, která je navíc vybavena jemnou mřížkou zabraňující vnikání prachu. Úmyslně nepoužívám označení prachový filtr, neboť přestože splňuje jeho funkci, je velice neprakticky přišroubována k šasi pomocí šroubků, s nimiž je upevněn ventilátor. Zadní panel nabízí navíc jednu 80mm pozici.

Musím však podotknout, že Aerocool má na svých stránkách poněkud zmatek (viz poslední dva obrázky). Podle specifikací zveřejněných na jejich stránkách dosahuje GT-RS rozměrů 236 (š) x 353 (v) x 320 (d) mm, avšak podle obrázku zveřejněném pod záložkou informace na témže webu, jsou rozměry skříně 272 × 410 × 365 mm. Rovněž počet pozic pro 2,5″ disky se rozchází s tiskovou zprávou, z níž čerpají zahraniční weby. Specifikace na webu uvádí tři 2,5″ pozice, zatímco tisková zpráva, jež považuji za směrodatnou, pouze dvě.

Doporučená koncová cena bez DPH je nastavena na 63,90 € (1750 Kč), respektive na $70 (1690 Kč) v USA. U nás by se tedy mohla cena skříně Aerocool GT-RS BK Edition pohybovat okolo 2100 Kč včetně daně.

Zdroj: Aerocool , Guru3D

Ohodnoťte tento článek!