Aerocool X-Warrior: válečník X na trhu příští měsíc

0

Na Tchaj-wanu sídlící společnost Aerocool oznámila, že příští měsíc vypustí na trh skříň X-Warrior. Vzhled skříně je opět situován do podoby brnění a celkový dojem podkreslují podsvícené ventilátory. Šasi skříně je vyrobeno z japonské 0,5mm SECC oceli a při rozměrech 488 × 187 × 520 mm (výška × šířka × délka).

Ve skříni se nachází tři 5,25″, čtyři 3,5″ a jedna 2,5″ pozice. Všechny disponují systémem upevnění bez užití šroubků. Vyjímkou je jedna 2,5″/3,5″, pro niž jsou předvrtány díry na plechu s logem výrobce, jenž se nachází mezi trojicí 5,25″ pozic a zbývajícími třemi 3,5″ pozicemi. Tento prostor může zůstat volný, díky tomuto uspořádání se i ty nejdelší grafické karty, jakými jsou Radeon HD 6990 nebo GeForce GTX 590, bez problémů vtěsnají do vzniklého 40cm prostoru.

Tray poskytuje několik otvorů pro správu kabeláže a jeden větší, který má za úkol ulehčit instalaci CPU chladiče. Podporovány jsou základní desky ATX a micro-ATX. Na I/O panelu potom najdeme dva USB konektory 2.0 a audio porty.

Zdroj je umístěn u dna skříně, kde je připravena perforace s prachovým filtrem, takže je možné zdroj otočit tak, aby nasával chladný vzduch z prostoru pod skříní.

O chlazení se starají dva dodávané 12cm ventilátory. Čelní ventilátor, jenž obstarává přísun čerstvého vzduchu, je podsvícen modrými LED diodami. Zadní ventilátor již ničím převratným neoplývá. Lopatky obou ventilátorů se otáčejí rychlostí 1500 otáček za minutu při hlučnosti 27 dBA. Dále se v bočnici nacházejí dvě pozice pro 12cm větráčky a ještě jedna se nachází v čelním panelu.

Aerocool X-Warrior by se na trhu měl objevit během příštího měsíce za cenu 50 dolarů (850 Kč).

Zdroj: TechConnect.com, Aerocool.com

Ohodnoťte tento článek!