Agavy: další příklady využití doplňků pro Microsoft Office 2013

0

Jak jsme vám nahlásili již v březnu, Office 2013 budou obsahovat jistou novinku, a sice doplňky. V originále jde o tzv. agavy. Jejich cílem je přinést interakci do dokumentů. Více dosud známých informací si můžete přečíst v našem starším reportu.

Tip: Office 15: chystá se integrace s webovými službami

Server LiveSide.net odhalil další novinky týkající se systému doplňků. Věděli jsme, že budou existovat tři typy. Pro lepší představu se nyní můžete podívat rovněž na obrázky. První agave, nástrojový panel, bude vystupovat ve Wordu a v Excelu. Údajně nebude vůbec použitelná v Office Web Apps. Postranní panel může obsahovat třeba vyhledávání, můžete si tak například najít neznámý pojem z dokumentu, kam lze posléze rovnou vložit vysvětlivku. Ani slovník pro překlady nebude k zahození.

 

Excel dostane vlastní typ doplňku, který vám umožní vkládat obsah přímo do tabulky. Příklad uvádí, že můžeme do buněk přidávat datum pomocí vestavěného kalendáře. Když si budeme hrát se zeměpisnými údaji, znázorníme si data pro změnu na mapě.

 

Zkrátka nepřijde ani poštovní klient Outlook. Doplňky pro něj budou vyžadovat buď desktopový Outlook 2013, nebo Outlook Web App napojený na Exchange 2013. Uvnitř aplikace si budeme moci procházet kontakty ze sociální sítě LinkedIn, rezervovat pokoje v hotelích nebo půjčovat automobily. Fantazii se meze nekladou. Nabídka doplňků bude spoléhat na kontextové informace ze zpráv, kontaktů a událostí v kalendáři.

 

A odkud budeme rozšíření pro Office 2013 brát? Dostupná budou v Office Store, kde je vývojáři budou vystavovat. Pokud budou mít zájem, své výrobky zpoplatní. Pro instalaci bude potřeba Microsoft account, případně účet ve službě Office 365.

 

Podle dostupných informací bychom měli v dohledné době spatřit betaverzi nadcházející generace kancelářského balíku. Prý možná vyjde už dnes. K indiciím patří také spuštění blogu Office Next, kde nás Redmondští zjevně hodlají zásobovat novinkami. Podobně to dělají na blogu Building Windows 8, tam se ovšem věnují nadcházejícímu operačnímu systému.

Zdroj: LiveSide.net

Ohodnoťte tento článek!