První Age of Empires se vrací po 20 letech. 4K remaster vyjde za měsíc a bude levný

6
Age of Empires Definitive Edition
Age of Empires Definitive Edition

Microsoft včera oznámil, že Age of Empires: Definitive Edition vyjde 20. února 2018. Bude dostupný exkluzivně pro Windows 10 (přes Microsoft Store) a bude stát 20 dolarů. První díly slavné série realtime strategií se vrací po více než 20 letech, vyšel na podzim 1997. Remaster měl přijít již před pár měsíci, tvůrci si ale nechali více času na ladění hry a betatestování.

Age of Empires: Definitive Edition přinese původní hru i datadisk Rise of Rome s celkem 16 civilizacemi. Dle slibů tvůrců půjde o jeden z největších remasterů vůbec, protože se upravuje nejen vzhled, ale též hratelnost.

Na první pohled si ale každý všimne lepší grafiky, která podporuje i rozlišení 4K. Orchestr také nahrál nový soundtrack. Přibyl online multiplayer přes Xbox Live a podpora achievementů. Populační limit vzroste na 250–300 obyvatel, přibydou další úrovně odzoomování, pravým klikem bude možné mapu rychle posouvat, bude možné vybrat nezaúkolované vojenské jednotky i vesničany, úkoly také půjde řadit do fronty. Hráči se mohou těšit na nový komentář kampaně a upravený editor, ve kterém budou moci tvořit kampaně vlastní.

Microsoft loni na GDC prozradil, že chystá i Definitive Edition pro Age of Empires II a III. Pracuje se už také na novém čtvrtém díle.

První Age of Empires se vrací po 20 letech. 4K remaster vyjde za měsíc a bude levný
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

6 KOMENTÁŘE