Ainol Novo7 Aurora: 7″ tablet s IPS a Ice Cream Sandwich pod 5 tisíc

0

Tablety nebývale hýbou světem. Poté, co tradiční počítačové sestavy ztratily tržní majoritu vlivem notebooků, zde máme další (r)evoluci – tablety. Zatímco v high-endu se dá uvažovat o několika povedených (a pěkně drahých) kouscích, v low-endu se nachází nepřeberné množství čínských šmejdů.

A právě v moři těchto nekvalitních výrobků s omezenou funkčností (ať již zmršeným displejem, nebo softwarovým blokováním funkcí) se čas od času objeví jako perla nějaký povedenější kousek. Jedním z takových je i Ainol Novo7 Aurora.

Přestože použitým procesorem (Allwinner A10 na 1GHz) příliš výkonu nenabídne, mohl by se pro nejednoho z vás stát ideálním tabletem. O grafický výkon se stará jádro Cortex A8 Mali400, které (pokud se nepletu) je použito i u Samsung Galaxy S II. 1 GB pamětí DDR3 dnes patří již ke standardu, stejně tak 8 GB interní paměti. Ta jde rozšířit pomocí microSD karty.

Grafické jádro bude mít napilno – nejenže bude muset obstarávat dostatek výkonu pro IPS panel od LG s rozlišením 1024 × 600 px, ale při použití miniHDMI konektoru slibuje výrobce akcelerovat video a hry i v rozlišení 2160p.

 

Použití IPS panelu je právě to, co tento tablet odlišuje od většiny ostatních. Věrnější barevné podání, lepší pozorovací úhly, to vše jistě oceníte. Navíc rozlišení je pro sedmipalcový tablet poměrně jemné.

Ainol Novo7 Aurora Ainol Novo7 Aurora

Pokud vás tablet zaujal, možná vás překvapí jeho cena, která rozhodně není přemrštěná – distributor stanovil doporučenou cenu na 4 690 Kč včetně daně. Pro úplnost dodávám tabulku se základními parametry tabletu, případně můžete využít i českých webových stránek Aivol Novo.

Model Ainol Novo 7 AURORA

Základní informace

 
Operační systém Google Android 4.0.3 ICS
CPU Allwinner A10 1 GHz, Cortex A8
GPU Mali400, 512 MB,
HW akcelerace her a videa až do rozlišení 2160p
RAM DDR3 1GB
Interní úložiště 8 GB
Obrazovka – velikost 7″ kapacitní MultiTouch (5 bodů), IPS matrice LG
Obrazovka – rozlišení 1 024 × 600 px, viditelný úhel 180°
Web kamera Přední, rozlišení 2,0 Mpx
G-senzor ano
Klávesy Zapnutí/vypnutí, Návrat, Menu, Home
Konektivita  
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Porty 1 × Mini USB OTG
1 × miniHDMI out
1 × TF Card slot (až 32 GB)
1 × sluchátka
1 × nabíjecí
Baterie a napájení  
Baterie 3 700 mAh, 3,7 V, dobíjecí lithium-iontová baterie
Pracovní doba 5-6 hodin s Wi-Fi. 6-8 hodin s Wi-Fi vypnutým
Napájecí adaptér AC adaptér vstup 100/240V

Rozměry a hmotnost, obsah balení

Rozměry 188 × 122 × 10 mm
Čistá hmotnost 330 g
Barva Černá
Obsah balení
Obsah balení 1 × Tablet PC
1 × USB kabel
1 × sluchátka
1 × OTG kabel
1 × Nabíječka
1 × český manuál

Zdroj: TZ

Ainol Novo7 Aurora: 7″ tablet s IPS a Ice Cream Sandwich pod 5 tisíc

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „složitá hesla“- co je to za krávovinu? Pro skvělé zabezpečení nepotřebuju heslo s 20 různými znaky. Proč se raději neudělá osvěta, že silné heslo je takové, které neprolomí slovníkový útok a hrubou silou to trvá dlouho?

    Např. „Ja4))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))“ nebo něco podobného. Není třeba vymýšlet krávoviny typu: „x5N]hvnYH/V/boN.tjvRp7″-`“G“*,I=“