Je to tady. Air Bank dnes spouští NFC platby mobilem

5
Air Bank NFC platby My Air
Air Bank spouští NFC platby přes aplikaci My Air

Půl roku od prvního oznámení se uživatelé konečně dočkali. Air Bank je další českou finanční institucí nabízející platby mobilem. Nejde univerzální Android Pay (dnes už je z něj Google Pay), Air Bank spoléhá na vlastní řešení a aplikaci My Air (Play Store). V průběhu dne bude ke stažení aktualizace, která NFC platby zpřístupní.

Funkce bude dostupná jen pro telefony s Androidem 4.4 a novějším, logicky také musí disponovat anténou pro NFC, kterou u nejlevnějších přístrojů nenajdete. Takovým uživatelům banka nadále doporučuje používat platební samolepky, totéž radí majitelům telefonů s Windows a iOS. Apple nedovoluje vývojářům využít NFC v iPhonech pro platební účely mimo službu Apple Pay, takže dokud se v Cupertinu nerozhoupou, čeští jablíčkáři si mobilem nezaplatí.

Jak platit mobilem s aplikací My Air?

Jak bude fungovat placení s Air Bank? Při platbách do 500 Kč stačí mobil rozsvítit (některé i odemknout) a přiložit k terminálu. U plateb nad 500 Kč bude třeba telefon odemknout a zadat také zvláštní PIN, který je jiný než ten na kartě nebo v mobilu (pokud náhodou nepoužíváte všude stejný). Formulář k zadání PINu se zobrazí automaticky, uživatel nemusí nejdříve spustit aplikaci. Při placení ani nemusíte být připojeni k internetu.

Air Bank se dušuje, že její varianta je rovnocenná s Google Pay, ale uživatelé nebudou muset nic sdílet s Googlem. Podle zájmu o mobilní placení se však rozhodne, jestli přece jen nenabídne i tuto variantu. Google Pay má totiž dvě výhody. Platby lze schvalovat otiskem prstu místo PINu a k placení lze využívat i chytré hodinky s Androidem Wear a podporou NFC.

PS: Mobil zatím nelze použít pro výběr peněz z bankomatu, Air Bank tuto funkci přidá časem.

Oživeno (11:46) – Aktualizace aplikace My Air právě vyšla. Air Bank také zveřejnila několik informativních videí.

Je to tady. Air Bank dnes spouští NFC platby mobilem
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. A kdyz teda prijdu do Lidlu, tak to prilozim k terminalu a bude to fungovat? Neni treba hledat, jaky terminaly pouziva obchodnik nebo neco takoveho? Na kazdem bezdotykovem terminalu se mobilem s NFC da zaplatit?