Air Telecom se více zapojí do mobilního dění, je novým členem APMS

0

Air Telecom se po Telefónice, T-Mobilu a Vodafonu stal čtvrtým členem Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). „Stát se členem této asociace je pro nás logickou povinností jakožto vlastníka čtvrté mobilní sítě v České republice,“ uvedl předseda představenstva společnosti Air Telecom Martin Hes.

Společnost provozuje celonárodní síť standardu CDMA a na ní postavené služby se značkou U:fon. Ty využívá jednak pro mobilní účely a jednak jako náhradu pevných linek se stolními telefony. Letos se Air Telecom stal rovněž virtuálním operátorem v GSM síti od T-Mobilu.

 

APMS na českém trhu působí už deset let. Asociace spojující síťové operátory se zabývá technickými, bezpečnostními (ochrana dětí, platby přes mobil…), etickými a dalšími standardy v mobilních sítí, zajišťuje také souhrnné statistiky. Od loňského roku pak APMS řešila nový systém přenosu telefonních čísel, který začal platit od začátku letošního září. Zákazníci nyní mohou se stávajícím číslem přejít k jinému operátorovi za čtyři dny.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!