Airlife 100 – smartbook s Androidem

0

HP ve spolupráci se španělským mobilním operátorem Telefónica chystají uvedení smartbooku s operačním systémem Android OS – Compaq Airlife 100. V podstatě se jedná o smartphone v těle minibooku (netbooku) se všemi výhodami i nevýhodami s tím spojenými. Android zde pravděpodobně poběží na ARM platformě Qualcomm Snapdragon s procesorem QSD8250 (1 GHz), známého například z HTC HD2, Toshiba TG01 nebo Nexus Google One.

S chytrými telefony nový Compaq spojuje i dotyková obrazovka, v tomto případě se jedná o 10,1″ úhlopříčku s rozlišením 1024 × 600 pixelů. Data se budou ukládat na 16GB SSD, operační paměť není známá, předpokládám však 512 MB. Spojení s okolním světem zajistí Wi-Fi nebo 3G. Další hardwarové podrobnosti nejsou známy, prozatím platí, že diskovou kapacitu můžeme rozšířit slotem pro SD karty a nad displejem je 0,3Mpix webkamera.

Mluví se o 12hodinové výdrži, v pohotovosti pak až deset dní. Android OS je pravděpodobně ve verzi 2.1, je však možné, že v době uvedení na trh už bude dostupná 2.2. Airlife 100 bude dostupný na jaře (ve Španělsku), prý za nízkou cenu. Další podrobnosti se možná dozvíme příští týden na Mobile World Congress v Barceloně.

Zdroj: Xakata móvil

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mám flashku i-Disk Bulletproof a s tou se dá iPhone ovládat uplne normálne jao prstem 😀 není to nejlepší řešení, ale k poškrábání dojít nemůže, ptž kryt flashky má kulatéé hrany a klouže po displeji.

    a navíc ani normálni telefon se nedá moc dobře ovládat v rukavicích, tkze to je spíš tký %)

  2. S tímhle já na svém přesném rezistivním displeji problém nemám 🙂 Jen doufám, že až můj Rafael doslouží, že se bude moct dát koupit nástupce s rezistivním displejem a ne jen s tímhle zmetkem, který se rozšířil jen díky isračce.

  3. Mam iPod Touch. V lete nebyl jediny problem zpocenych rukou.Mozna nejaky extra veprik, treba 170kg by problem mel. Ale takovi lide pouzivaji stylus, protoze jejich baculaty prstik macka puklu displeje :0) V zime ho vytahnu z kapsy v -10 stupnich a bezprobemu delam cokoliv. To je zase chujovina.