Akcelerace videa, fyziky a Photoshopu (6× video)

0

Fyzika, Unreal Tournament 3, kódování videa

Po důkladné recenzi grafické karty GeForce GTX 280, kterou vám během posledních tří dnů postupně servíroval Mirek, se nyní můžete podívat na praktické ukázky práce s touto grafikou. Jako první se podíváme na akceleraci fyziky předváděnou hned na několika příkladech. 


O možnostech PhysX a výhodách spojení s Nvidií se nás snažil přesvědčit Manju Hegde, jeden z původních praconíků v Ageia.

Klepnutím přehrajete video

Nyní se můžete podívat na rozdíl mezi hraním UT3 bez akcelerace fyziky a následně s ní. Rozdíl je patrný hned na první pohled.

Klepnutím přehrajete video

Nyní bude následovat ukázka dekódování videa pomocí převaděče BadaBOOM od společnosti Elemental Technologies. Podrobněji o této aplikaci psal Mirek v této kapitole svého článku.


Sam Blackman, CEO Elemental Technologies, který má na svědomí plug-in do Photoshopu a převaděče videa.

Klepnutím přehrajete video

Folding@Home, Photoshop, demo Medusa

Stejně rychle jako s dekódováním videa si umí GTX 280 poradit i s aplikací Folding@Home.


Vijay Pande ze Stanfordské univerzity ukazoval akceleraci výpočtů průběhu Alzheimerovy choroby, rozvoj virové infekce nebo tolik diskutovaný Folding@home.

Klepnutím přehrajete video

Nyní přichází na řadu jedna z nejočekávanějších věcí a to akcelerace Photoshopu. Příslušný plug-in by měl fungovat dokonce již ve verzi CS3. V ukázce uvidíte mimo jiné i real-time otáčení 2GB fotografie.

Klepnutím přehrajete video

Úplně na závěr se pak můžete podívat na nové demo Medusa, které je spjato s uvedením nové generace grafických karet. Samozřejmě s patřičným komentářem vývojářů. Samotné demo si pak můžete stáhnout z tohoto odkazu.

Klepnutím přehrajete video

Poslední snímek pak nemůže patřit nikomu jinému, než CEO společnosti Nvidia – Jen-Hsun Huang, který třímá ve své levici GeForce GTX 280.

Ohodnoťte tento článek!