Akcie Applu na 500 dolarech. Firma má větší hodnotu než Microsoft a Google dohromady

0

Akcie Applu se včera poprvé vyšplhaly na hranici 500 amerických dolarů, konkrétně při uzávěrce burzy NASDAQ na 502,60 USD. Tato částka znovu vystřelila Apple do čela žebříčku největších firem podle tržní kapitalizace.

Dlouhodobě se o toto místo pere s petrochemickým gigantem Exxon Mobil. Hodnota Exxonu je teď 399,94 miliard dolarů, zatímco Applu 468,61 miliard. To je více, než mají v součtu Microsoft (256 mld.) s Googlem (199 mld.). Apple je teď 86× větší než na začátku roku 1997, kdy se k firmě pomalu vracel Steve Jobs.

Akcie Applu
Akcie Applu, zdroj: Google Finance

Analytici z Wall Streetu si myslí, že hodnota firmy ještě může stoupat od 600 miliard až k bilionu dolarů. Pokud se podaří úspěšný nástup iPadu 3 a Apple potvrdí dominanci v oblasti tabletů a hlavně vyjde tah s iTV, akcie se ještě vyplatí nakupovat. Jejich cena totiž neroste tak rychle jako zisk firmy.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Náhodou 8″ zařízení by bylo naprosto pochopitelné, protože pokud srovnáte mobilitu 8″ a 10″ tak jsou to nebe a dudy. 10″ je jenom takové domácí zařízení. Je sice pravda, že doma na čtení v křesle nebo posteli je Ipad jednička, ale nosit se to pohodlně nedá. Jakmile jdu ven tak Ipad zůstává v docku a beru sebou osmipalcového Číňana a naprostá spokojenost. Tedy až na tu (ne)synchronizaci mezi zařízeními, něco řeší Dropbox, ale dokonalý to tedy není.

    Imho si myslím, že 8″ Apple s rozlišením jako stávající Ipad je přímo perfektní doplněk a že ho Apple dosud neuvedl kvůli rozlišení. Kdyby měl mini Ipad stejné rozlišení jako velký Ipad, tak by mu to škodilo a kdyby měl rozlišení menší třeba 800×600, tak by to zařízení bylo „nedokonalé“. Tohle rozlišení prostě není dostatečné pro takový účel, stejně jako je pro tenhle účel blbost používat úhlopříčku 7″ a k tomu širokoúhlý display… Teď když jeho hlavní model s rozlišením povyskočí, tak je tu místo pro Ipad mini.

    A tohle nepřímo podporuje i ta omezená úhlopříčka Iphonu. Iphone je telefon a to Apple ví. Telefon nepotřebuje 4,5″ obrazovku, pak se z něj stává velká krabička, která umí volat.

    Já to vidím logicky. Iphone telefon, Ipad Mini 8″ přenosný a normální Ipad na doma.