Akcie Microsoftu vzrostly na nejvyšší hodnotu od roku 2000, díky Office pro iPad

0

Microsoft se může radovat, neboť jeho akcie včera vylétly vzhůru. A to dokonce tak zásadním způsobem, že hodnota překonala rekord z roku 2000. Svět zareagoval na řeči o brzkém odhalení Office pro iPad lépe, než by leckdo čekal. Hodnota narostla během jediného dne o 3,9 % na 39,55 dolaru. To byl největší skok za posledních sedm měsíců. V tomto roce již hodnota akcií vzrostla o skoro 6 %.

Jen v úterý hodnota společnosti vlastně narostla o 12,5 miliardy. Redmondští v poslední době učinili více pozitivních kroků. Od letošního roku mají nového ředitele, reorganizace firmy pokračuje, OneNote je nyní dostupný zdarma, Windows Phone bude levnější a na jaře je očekáváno dokončení a příchod jarní aktualizace pro Windows 8.1 a následně pak Windows Phone 8.1. A to nemluvíme o úspěších Office 365.

 

Když už byla řeč o OneNote, který lze nyní používat zcela zdarma, a to i na desktopu, musíme zmínit velice vlídné příjetí novinky pro OS X. Klient se totiž stal nejstahovanější aplikací. Předběhl tak i do té doby nejoblíbenější OS X Mavericks. Mezi deseti nejstahovanějšími aplikacemi má Microsoft i OneDrive a Remote Desktop Connection.

Zdroj: USA Today via Neowin
TechCrunch via Microsoft News

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář